Kasanın ön USB portları çalışmıyor

furkann_ersin

Hectopat
Daha fazla  
Kasamın önündeki USB portları çalışmıyor. Kabloları kontrol ettim yine düzelmedi. BIOS ayarlarını kontrol ettim, driver yükledim, BIOS sıfırladım, güncelledim, yine de düzelmedi. Portlara güç geliyor ama bilgisayar algılamıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasamın önündeki USB portları çalışmıyor. Kabloları kontrol ettim yine düzelmedi. BIOS ayarlarını kontrol ettim, driver yükledim, BIOS sıfırladım, güncelledim, yine de düzelmedi. Portlara güç geliyor ama bilgisayar algılamıyor.
Portlara güç geldiğini nasıl doğruladınız? Belki güç gelmiyordur.

USB belliğimi taktığım zaman ışığı yanıyor.
Anakarta bağlı olduğundan emin iseniz;

(İnternetten Buldum)
Aygıt yöneticisinde iken görünümden gizli aygıtları açın ve bu sekmeye bakın. Bilinmeyen aygıt veya sarı işaret varsa bozuk demektir.

1678018731958.png

Garip bir durum bende yaşıyordum ama genelde ya anakarta bağlı değildi ya da USB girişi kırık veya bozuk olurdu.

Anakarta bağlı olduğundan emin iseniz;

(İnternetten buldum)
Aygıt yöneticisinde iken görünümden gizli aygıtları açın ve bu sekmeye bakın. Bilinmeyen aygıt veya sarı işaret varsa bozuk demektir.

Eki Görüntüle 1690824

Garip bir durum bende yaşıyordum ama genelde ya anakarta bağlı değildi ya da USB girişi kırık veya bozuk olurdu.

Aygıt yöneticisinde herhangi bir hata veya soru işaretide yok sürücü göremiyor sanırım bilgisayar.

Tepki vermiyor hocam Discord adresiniz varsa oradan konuşabilir miyiz? Baştan anlatayım yaşadığım sorunu.
Var fakat maalesef özelden yardımlaşmak yasak hocam. Ama eğer aygıt anakarta sıkıntısız bağlanıyor ise şöyle bir program var;

View any installed/connected USB device on your system Program setup gerektirmiyor ve türkçe dil desteği de var. Bununla detaylı olarak USBlerin algılanıp algılanmadığını vs. görebilirsiniz.

usbdeview.gif

Gelişmeleri yazın.

http://www.nirsoft.net/utils/trans/usbdeview_turkish.zip Linki arıyor iseniz link burda.

Var fakat maalesef özelden yardımlaşmak yasak hocam. Ama eğer aygıt anakarta sıkıntısız bağlanıyor ise şöyle bir program var;

View any installed/connected USB device on your system program setup gerektirmiyor ve Türkçe dil desteği de var. Bununla detaylı olarak USB'lerin algılanıp algılanmadığını vs. görebilirsiniz.

usbdeview.gif

Hocam o zaman dün konu açıp anlatmıştım. Buradan bakabilirsiniz yaşananları.

MSI B450M-A Pro Max anakartın Ethernet portu çalışmıyor

View any installed/connected USB device on your system program setup gerektirmiyor ve Türkçe dil desteği de var. Bununla detaylı olarak USB'lerin algılanıp algılanmadığını vs. görebilirsiniz.

usbdeview.gif

Gelişmeleri yazın.

http://www.nirsoft.net/utils/trans/usbdeview_turkish.zip linki arıyor iseniz link burada.

Link açılmıyor hocam.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı