Kasanın üstüne 240mm vs kasanın önüne 360mm sıvı soğutma

Daha fazla  
Merhabalar.
Kasam MSI MPG Gungnir 110M, ben sıvı soğutma almak istiyorum. Fakat iki seçenek arasında kaldım.
1. seçenek: 240mm sıvı soğutma alıp kasanın üstüne takmak.
2. seçenek: 360mm sıvı soğutma alıp öndeki fanların yerine koyup, önden çıkan fanlardan 2 tanesini kasanın üstüne yerleştirmek.

Hangisi daha mantıklı olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar.
Kasam MSI MPG Gungnir 110M, ben sıvı soğutma almak istiyorum. Fakat iki seçenek arasında kaldım.
2. seçenek: 360mm sıvı soğutma alıp öndeki fanların yerine koyup, önden çıkan fanlardan 2 tanesini kasanın üstüne yerleştirmek.

Bütçe varsa 2. seçenek daha iyi.

İşlemcim Ryzen 5 5600X. Sıvı soğutmada daha karar kılmadım. Onun için yeni konu açarım.
İyi bir 240mm soğutucu yeterli olur. 360mm şart değil. Mesela;

Bunu alabilirsin bütçen çok fazla ise. Daha ucuzunu da alabilirsin. Arctic Liquid, PF240 vs.

Merhabalar.

Hocam neye karar verdiniz. Bende sizin kararsız kaldım.
İyi bir 240mm soğutucu yeterli olur. 360mm şart değil. Mesela;

Bunu alabilirsin bütçen çok fazla ise. Daha ucuzunu da alabilirsin. Arctic Liquid, PF240 vs.
Hocam ben pf 240 yada pf 360 düşünüyordum sizin verdiğiniz ürün pf360 ile aynı fiyat sizce pf360 mı Lian Li 240 mı?

Ben PF240 alıp kasanın üstüne taktım, memnunum. PF360, Lian Li 240'dan daha iyidir muhtemelen.
Sizin yorumları görmeden önce bende sizin yaptığınızı yapmak istiyordum. Aklıma bir an 360 alsam diye bir şey takıldı sonra fan dizilimini idrak edemedim. Üst panele egzoz takılır deniyor öne 360 mm takılırsa oda egzoz olmalı diye düşünüyorum o zaman da bütün fanlar egzoz oluyor.

Sizin yorumları görmeden önce bende sizin yaptığınızı yapmak istiyordum. Aklıma bir an 360 alsam diye bir şey takıldı sonra fan dizilimini idrak edemedim. Üst panele egzoz takılır deniyor öne 360 mm takılırsa oda egzoz olmalı diye düşünüyorum o zaman da bütün fanlar egzoz oluyor.
360MM sıvı soğutma öne takılırsa fanlarını dışarı doğru bakarak takmak lazım dolayısıyla egzoz olmuyor, dışarıdan hava çekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı