Kasanın yan kapağını açık kullanmak

• Konuyu başlatan Eden Dust
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 119
  • Görüntüleme 26B
E

Eden Dust

Ziyaretçi
Arkadaşlar bu dandik kasayı böyle açık kullansam çok aşırı derece tozlanır mı? :D Zaten kasada hava sirkülasyonu yok. Ekran kartı 60 dereceyi geçmiyor böyle kullanınca. 5-10 derece düştü bütün bileşenlerin sıcaklıkları. :D Böyle daha iyi geldi bana. Sadece arkada fan var. Siz ne önerirsiniz?

4.jpg
5.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen daha iyi bilirsin ama bence de öyle kullan. Yani biraz da dikkat edersen haftada bir içine falan üflersen sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum.:D

Evde çoluk çocuk varsa PC'ye zarar verebilir, kapatman daha yararlı olur. Çevredeki tozlar falan da kasa içinde birikebilir.
Yok tek ben varım. Kapatınca yanıyor. :D Kasada fan takacak yer çok az ondan. :D

Sen daha iyi bilirsin ama bence de öyle kullan. Yani biraz da dikkat edersen haftada bir içine falan üflersen sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum.:D
Aynen ya çok tozlanacağını sanmıyorum. Kapatınca sistemi izleyemiyorum. :D Bir de ekran kartı 90 dereceye ulaşıyor.

Düzenli olarak hava tutarsan toz problemi ortadan kalkar. Geriye sıvı dökülme ihtimali kalıyor ona da dikkat edersin.

Arkadaşlar bu dandik kasayı böyle açık kullansam çok aşırı derece tozlanır mı? :D Zaten kasada hava sirkülasyonu yok. Ekran kartı 60 dereceyi geçmiyor böyle kullanınca. 5-10 derece düştü bütün bileşenlerin sıcaklıkları. :D Böyle daha iyi geldi bana. Sadece arkada fan var. Siz ne önerirsiniz?

Eki Görüntüle 220299 Eki Görüntüle 220300
Eğer kasada önden ve arkadan hava giriş çıkışı varsa akımı bozar soğutmayı kötü etkiler, fakat düzensiz bir hava akışı varsa açık kalsın.

Benim kasamda hiç fan yok iki kapağı da çıkardım :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı