Kasanın yan kapağını açık kullanmak

FIRTIINA

Hectopat
Yer
Düzce
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD R5 5600 / Sapphıre 6700 XT / 2x8 3600 MHZ Ram / GIGABYTE A520 M / Cool Master TD500 Kasa
Meslek
Kalite Kontrol Teknisyeni
Selamunaleyküm. Yeni PC topladım. Bilgisayarda oyun oynarken ekran kartı ve işlemci sıcaklıklarım 70-80 derece arası çalışıyor. Bugun yan kapağı açtım ve çok nadir 70 dereceler çıktı. 60 derecelerde çalışıyor. Yan kapağı açık kullanmak bir zarar verir mi? Bir sakıncası var mıdır? Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamunaleyküm. Yeni PC topladım. Bilgisayarda oyun oynarken ekran kartı ve işlemci sıcaklıklarım 70-80 derece arası çalışıyor. Bugun yan kapağı açtım ve çok nadir 70 dereceler çıktı. 60 derecelerde çalışıyor. Yan kapağı açık kullanmak bir zarar verir mi? Bir sakıncası var mıdır? Tavsiyeleriniz için teşekkürler.
Tozlanması dışında herhangi bir sıkıntı olmaz.

Tozlanması dışında herhangi bir sıkıntı olmaz.
Tozlanmaya karşı sineklik takmaya karar verdim. Sipariş verdim. Uyguladığımda görsel paylaşacağım.
Kasanın içindeki bileşenlerin hava sirkülasyonunu bozar.Tavsiye etmiyorum.
Onu okudum. Fakat sıcaklık değerlerini ölçtüğümde 60- 68 derece üstüne çıkmıyor. Hava sirkülasyonunu bozsa daha yüksek sıcaklıklara ulaşması gerekmez mi ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı