Kasanın yan kapağını açık kullanmak

• Konuyu başlatan Eden Dust
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 119
  • Görüntüleme 26B
Kasa kapağını açmak fanların oluşturduğu sirkülasyonu devre dışı bırakmak anlamına gelir. Kısacası, hava soğutmanızın verimini yerle bir ediyor + kasaya toz dolmasını sağlıyorsunuz.

Konuyla alakası pek olmayabilir ama o PSU ilerde başını ağrıtabilir.
Yok ya 1 sene oldu neredeyse gayet iyi çalışıyor. Abi direk kötülemeyin Xigmatek diye. :D

Kasa kapağını açmak fanların oluşturduğu sirkülasyonu devre dışı bırakmak anlamına gelir. Kısacası, hava soğutmanızın verimini yerle bir ediyor + kasaya toz dolmasını sağlıyorsunuz.
Kasada hava sirkülasyonu yok zaten. :D

Arkadaki fanı koymaya da gerek yok aslında. Sadece görüntü katıyor diye taktım. Kasa fanı olmadan da çalışıyor. :D

Kasamda toplam 5 fan bulunmakta. Önde 2 arkada 1 üstte 2 olmak üzere. Öndeki fanlar havayı içeri çekiyor radyatör'ün 2 fanı içeri gelen havayı yukarıya dışarıya üflüyor, arkadaki fan da dahil olmak üzere. Çok fan kullanmanın Dezavantajı gürültü oluşması. Kaliteli fanlar kullanırsanız bu gürültü oranı düşer tabiki. O kasa ile istediğiniz değerlere ulaşamazsınız söyliyeyim. Elimizdeki Ram'leri satıp, biraz daha para ekleyip daha iyi bir kasa düşünün. Farkı göreceksiniz.

Güç kaynağı sağlamda kasa çok iyi değil. Teneke kutusu gibi sanki. Ayrıca ekran kartı vida yerleri yalama oldu. :D Fan vidaları taktım. :D Bir daha sökersem kartı takamam vidalarını. :D :D

Yan kapağa içeriye hava üfleyecek şekilde fan taktım ve genişleme yuvası koruyucusunu söktüm az da olsa düzeldi. Bu sefer diskler ısınıyor uzun süre oynamada.

Güç kaynağı sağlamda kasa çok iyi değil. Teneke kutusu gibi sanki. Ayrıca ekran kartı vida yerleri yalama oldu. :D Fan vidaları taktım. :D Bir daha sökersem kartı takamam vidalarını. :D :D

Yan kapağa içeriye hava üfleyecek şekilde fan taktım ve genişleme yuvası koruyucusunu söktüm az da olsa düzeldi. Bu sefer diskler ısınıyor uzun süre oynamada.
Fotosunu atamaz mısınız?:D

Ben de kasa olarak Xigmatek Asgard 381 kullanıyorum geniş ferah ve mat iç dış olarak mat siyah F/P ürünü güzel bir kasa. İçerisinde 500 wattlık Xigmatek bir PSU geliyor memnundum ama R9 380 ne geçtiğimde değiştimek zorunda kalmıştım.

Kasa gerçekten küçük güç kaynağı yuvası da üst tarafta ki hava sirkülasyonunu da engelleyecektir zaten. Eski bir kasa görülen o ki.
Durumun elveriyor ise ferah ferah kullanabileceğin fan yuvaları bolca bulnan F/P bir kasa gerekiyor sana.

Ben xigmatek asgard 381 black kullanıyorum. Tam bir F/P ürünü açıkcası. İçi dışı mat siyah boya işçiliği kaliteli kablo saklama yerleri iyi düşünülmüş geniş ferah bir kasa. 7 fan yuvası var. ( Alt arka yan ve öndeki yuvalar 120mm lik üstekiler ise 140mmlik) 500 wattlık güç kaynağı ile geliyordu geçen sene R9 380 ne geçtikten sonra güç kaynağını değiştirmek zorunda kalmıştım.

Kasadan memnunum 220 liraya almıştım zannedersem fiyatına göre çok çok iyi bir kasa.

Son düzenleme:
@William Blazko Haklısınız hocam. Kasa olarak ben şahsen Aero 800 PSU suz modelini öneririm. PSU olarak bu kasanın PSU usu sökülebiliyorsa onu kullanır. Kasanın fiyatı Sinerji de 270 TL.

@William Blazko Haklısınız hocam. Kasa olarak ben şahsen Aero 800 PSU suz modelini öneririm. PSU olarak bu kasanın PSU usu sökülebiliyorsa onu kullanır. Kasanın fiyatı Sinerji de 270 TL.
Bu kasayı da( Aerocool 800) çok beğeniyorum ben. Özellikle güç kaynağının ayrı bir bölmede olması estetik açıdan çok hoş. 270 lira bence hiç bir şey bu kasa için. Tercih edilebilir kesinlikle.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı