Kasanın yan kapaklarını açık kullanmak zararlı mı?

gamecover

Centipat
Makaleler
4
Selamlar. Kasanın temizliğini 3, 6 ay (ayda bir) en fazla 1 yılda yaparım. Kasam hakkında bir kaç bilgi;
  • Kasam yere ve duvara çok yakın.
  • Altta ki deliklerden hava çıkışı yok. Çünkü zemine değiyor.
  • İki yanı da dar kapaklarını açsam bile rahat edemez.
  • Kış olduğundan dolayı oyun oynayacağım zaman soba yanıyor.
Bu nedenlerle doğru düzgün hava alamayıp ısınıyor. Ben kasayı masanın üstüne çıkartmayı ve yan 2 kapağını açmayı düşünüyorum. Bunun bir zararı olur mu? Ayrıca undervolt yapmayı düşünüyorum.

Son düzenleme:
Kasa kapağı açmak yerine kasa içi hava sirkülasyonunu doğru bir şekilde sağlaman yeterli olur.
Selamlar. Kasanın temizliğini 3, 6 ay (ayda bir) en fazla 1 yılda yaparım. Kasam hakkında bir kaç bilgi;
  • Kasam yere ve duvara çok yakın.
  • Altta ki deliklerden hava çıkışı yok. Çünkü zemine değiyor.
  • İki yanı da dar kapaklarını açsam bile rahat edemez.
  • Kış olduğundan dolayı oyun oynayacağım zaman soba yanıyor.
Bu nedenlerle doğru düzgün hava alamayıp ısınıyor. Ben kasayı masanın üstüne çıkartmayı ve yan 2 kapağını açmayı düşünüyorum. Bunun bir zararı olur mu? Ayrıca undervolt yapmayı düşünüyorum.
İşlemci 75'e çıkmaya başladı. Ekran kartı 70.

Rahatsız oluyorum bu durumdan. Ben boğulmuş gibi hissediyorum. Kaç derece fark edebilir?
Ben Xeonla 750TI ile 50 yi geçmiyorum.
Çok yüksek sayılmaz. Kasanızın hava akışı kötüyse 5-6 derece fark edebilir yan kapağı açmak.
:D

• i5-2320 Turbo Boost 3.30 GHz.
  • GTX 1050 Ti.
  • Kingston 8 GB RAM
  • Kingston 120 GB SSD - WD 300 GB HDD
  • H61M-PRO
  • Corsair 450VS.
Bence sıcaklıklarda aşırılık yok. Ama illa biraz daha düşük olsun diye takıyorsanız önce kasanızı masaya veya masada çok yer kaplarsa masanızın yanında sehpaya (ben böyle kullanıyorum) koyun, sonra yan kapağını çıkarın veya önde fan varsa ön paneli çıkarıp kullanın. Tabi böyle biraz daha fazla tozlanır.

Bence sıcaklıklarda aşırılık yok. Ama illa biraz daha düşük olsun diye takıyorsanız önce kasanızı masaya veya masada çok yer kaplarsa masanızın yanında sehpaya (ben böyle kullanıyorum) koyun, sonra yan kapağını çıkarın veya önde fan varsa ön paneli çıkarıp kullanın. Tabi böyle biraz daha fazla tozlanır.

Bu sıcaklıklar düzenli temizlik yapılmış hali oluyor. Masanın üstüne çıkartmak mantıklı olur kapağını da açarım.

Geri
Yukarı