Kaşarsız ve tereyağsız Pure olur mu?

ahmtgny

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu akşam kız arkadaşımla beraber evimize arkadaşlarımızı yemeğe çağırdık her şey güzel gitti yemekleri ben yaptım geriye doğranmış fakat fırın tepsisine sığmayan bayağı bir patates kaldı. Bende onu kalktım bu saatte Püre'ye çevirdim ama kaşar ve tereyağ bulunmadığı için sadece haşlayıp süt ile çırptım ve tuz ekledim. Karabiber ile de bir kalp kondurdum. Şimdi bunu fotoğraftaki şekilde buzdolabında saklarsam yarına hatun kalktıgında yiyebilir mi? Kararma falan yapar mı veya tadı kötü olur mu? Yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• 8AE2ADC4-B969-49E8-BCB2-663122474DAA.jpeg
    8AE2ADC4-B969-49E8-BCB2-663122474DAA.jpeg
    109,1 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bu akşam kız arkadaşımla beraber evimize arkadaşlarımızı yemeğe çağırdık her şey güzel gitti yemekleri ben yaptım geriye doğranmış fakat fırın tepsisine sığmayan bayağı bir patates kaldı. Bende onu kalktım bu saatte Püre'ye çevirdim ama kaşar ve tereyağ bulunmadığı için sadece haşlayıp süt ile çırptım ve tuz ekledim. Karabiber ile de bir kalp kondurdum. Şimdi bunu fotoğraftaki şekilde buzdolabında saklarsam yarına hatun kalktıgında yiyebilir mi? Kararma falan yapar mı veya tadı kötü olur mu? Yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.
Oksijenle temas eden kısımlarda kararma olabilir. Tereyağı yoksa miktara göre, durumu kontrol ederek zeytin yağı ekleyebilirdin, şimdi de ekleyebilirsin, karabiberleri içine yedirmiş olursun. Veya yumurta fırçasıyla üstüne sürebilirsin.

İstersen bunu tavada da kızartabilirsin omlet gibi, bir tarafını kızartıp, ters çevirip üstüne yumurta kırıp, üstüne kapak kapattın mı keyifli kahvaltı olur. İçine bir sürü şey eklenebilir, o senin tecrübene ve sihirbazlığına bakar.

Ancak tereyağını al depola kenara, her daim sevindirir. Sıvı yağlar yerine özellikle.

Geri
Yukarı