Ramazan bayramında sabah kahvaltısında kuru fasulye ve pilav olur mu?

Sabah kahvaltısında kuru fasulye ve pilav olmaz.
Ramazan Bayramı da olsa farklı bir bayram da olsa normal günde olsa fark etmez.
Sabah sabah kuru ile pilav nedir ya? Rüyamda görsem yine sabah yemem.
Adam gibi kahvaltı yapın.
Patates kızart, yumurta yap yanına, domates salatalık, peynir, labne, kaymak, bal doldur işte.
Kahvaltılık mı bitti ülkede?

İngiliz misin mübarek kahvaltıda kurufasülye ne?

Diğer taraftan canın ne istiyorsa ye güzel kardeşim, her zevkini başkalarına sormaya kalkarsan hevesin kursağında kalır. Biri çıkar adam gibi kahvaltı yap, patates kızart, yumurta yap yanına, domates salatalık, peynir, labne, kaymak, bal doldur işte. der, sen de kendine sorarsın ben adam değil miyim diye? Boş yere üzülürsün, canın sıkılır.

Yap kuru-pilavını, yanına fazladan kaşık da al. Sana laf eden olursa onların da ağzına tıkarsın 2 kaşık. Hayat kısa, ona göre yaşamak lazım.

Ramazan bayramında sabah kahvaltısında kuru fasulye ve pilav olur mu?

Param yokken sabah kahvaltımı öyle yapmıştım çok kötü olmuştu zorda kalınmadıkça yenmez.

İngiliz misin mübarek kahvaltıda kurufasülye ne?

Diğer taraftan canın ne istiyorsa ye güzel kardeşim, her zevkini başkalarına sormaya kalkarsan hevesin kursağında kalır. Biri çıkar adam gibi kahvaltı yap, patates kızart, yumurta yap yanına, domates salatalık, peynir, labne, kaymak, bal doldur işte. Der, sen de kendine sorarsın ben adam değil miyim diye? Boş yere üzülürsün, canın sıkılır.

Yap kuru-pilavını, yanına fazladan kaşık da al. Sana laf eden olursa onların da ağzına tıkarsın 2 kaşık. Hayat kısa, ona göre yaşamak lazım.

Sabah kahvaltısında kuru fasulye ve pilav olmaz.
Ramazan Bayramı da olsa farklı bir bayram da olsa normal günde olsa fark etmez.
Sabah sabah kuru ile pilav nedir ya? Rüyamda görsem yine sabah yemem.
Adam gibi kahvaltı yapın.
Patates kızart, yumurta yap yanına, domates salatalık, peynir, labne, kaymak, bal doldur işte.
Kahvaltılık mı bitti ülkede.
Bu bayram yazlığa gideceğiz orada tüm aile yabancı insanlar misafirler falan gelecek mecburen kuru fasulye olacak kahvaltıda normalde önceki bayramlarda da hep kuru fasulye ve pilav yapıyorlardı gelen misafirler akrabalar hepsi yiyordu yani ayıp olmasın diye bizde adettir bu.

Param yokken sabah kahvaltımı öyle yapmıştım çok kötü olmuştu zorda kalınmadıkça yenmez.

Niye olmaz mı? Biz de buna benzer yiyoruz sabahları.
Bunu arayıp ta bulamayanlar.

Değil mi?

Geri
Yukarı