Kasaya 2 tane RAM takınca görüntü gelmiyor

• Konuyu başlatan brthlm
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 180

brthlm

Hectopat
Daha fazla  
Bu gün bilgisayarın parçalarını söküp iyice temizledim işlemci ekran kartı vs. Normalde de bu problem olmuştu ama 5 dk da falan düzelmişti. Denemediğim yol kalmadı. Forumlarda çözüm yöntemlerini uyguladım, xmp anakartım biostar h410mh olduğu için ayarlayamıyorum, bios pilini taktım çıkardım, bios güncelledim, 7-8 saattir uğraşıyorum ama sadece 1.slot çalışıyor, 2.slot çalışmıyor, ramlarde sorun yok. Bu arada ramlarin frekansları vs. Uyumsuz markaları da uyumsuz. Sizce sorun ram slotunda mı yoksa ramların uyumsuzluğu mu ? Normalde dün çalışıyordu bu gün sadece temizlikten sonra oldu.

Anakart: BIOSTAR H410M-H
Ekran kartı: GTX 1650.
RAM'lar: Crucial Ballistix 3000 MHz 8 GB, Adata 2666 MHz 8 GB.

Bu iki ürünü kullandığınızı düşünüyorum. CL değerleri farklı onlar uyumsuzluk sorunu çıkartıyor muhtemelen.

Bu iki ürünü kullandığınızı düşünüyorum. CL değerleri farklı onlar uyumsuzluk sorunu çıkartıyor muhtemelen.

Peki daha önceden nasıl çalıştı? Normalde de başıma 1-2 kez geldi ama çok uzun sürmedi hemen düzelmişti. Crucial'dan bir tane daha alsam sorun düzelebilir mi peki? Ayrıyeten tek tek denediğimde 2.slot hiçbir türlü çalışmıyor.

O zaman 2. slot bozuk.

2.slottan elektrik akışı gibi bir şey var RAM'i taktığımda titreşim vs oluyor.

Geri
Yukarı