Kasaya dokununca elektrik çarpıyor

Yuuns

Hectopat
Yer
Ankara
Yeni eve taşındım ve kasaya elimi değdirdiğimde çok ufak çıt sesiyle birlikte çarptığını fark ettim. Hemen kontrol kalemiyle kasanın metal yüzeylerini kontrol ettiğimde 1 dakikalık bir bekleme sonucu kalemin lambası parlak olmayacak şekilde yanıp sönüyor. Prizi söküp kontrol ettim ve topraklamanın da bağlı olduğunu gördüm. 2 farklı uzatma kablosuyla denedim ikisinde de tekrarlandı sorun. Gariptir ki önceki evimde bu sorunu yaşamadım ve o binada topraklama hattı bile yoktu.

PSU modelim FSP HV PRO 550W 80+

Bilgisayarıma zarar gelmeden sorunu çözmek istiyorum, teşekkür ederim.

Bana genelde her terlikle gezip oturup bilgisayara dokunduğumda oluyor
Ben de evde sürekli terlikle geziyorum belki ondan olabilir ama kontrol kalemi ne alaka onu çözemedim.

Statik elektrikte kontrol kalemi çalışmazdı .Sanki kaçak var gibi.
Bilgisayar açıkken çarpma muhabbeti fazla olmuyor salona gidip geldiğimde çarpıyor sanırım terlik giydiğimden...
Pek bilgim yok fakat PSU şartelini kapatıp 10 sn boyunca kasanın önünde açma tuşuna basılı tutmayı deneyin.
Deneyeceğim.

Ne olur ne olmaz prizden gelen akımı ölçtürün içiniz rahat etsin
Dediğiniz gibi sıkıntılı olabilir, ölçtürmemde fayda var.

Ben de evde sürekli terlikle geziyorum belki ondan olabilir ama kontrol kalemi ne alaka onu çözemedim.

Bilgisayar açıkken çarpma muhabbeti fazla olmuyor salona gidip geldiğimde çarpıyor sanırım terlik giydiğimden...

Benim klavye de metal ona dokunduğumdada elektrik çarpıyor ama siz yine de bir akım ölçtürün.

Geri
Yukarı