Kasaya dokununca elektrik çarpıyor ve ekran gidiyor

unlivaed

Hectopat
Kasaya dokunduğum veya üzerine bir şey koyduğum zaman ekran gidiyor, ayrıca elektrik çarpıyor. Neden kaynaklı olabilir? Yazıcıyı çalıştırdığım zaman da aynı şekilde ekran gidiyor.
Güç kaynağından dolayı olabilir mi? Daha öncesinde cızırtı problemi ile servise göndermiştim ama sıkıntı yok diyerek geri göndermişlerdi. Geri geldiğinde ise eskiden çıkartmadığı yüksek sesli sesler çıkarmış, sonra normale dönmüştü.

Böyle kullansam problem olur mu ?
Bu şekilde devam ederse belli bir süre sonra ekran bozulabilir. Kaçağı saptamaya çalışın hazır sistem vesaire aldıysanız aldığınız yer ile iletişime geçin. Siz topladıysanız bağlantıları düzgün yaptığınızdan emin olun. Söküp parçaları tek tek temizleyip takın (biraz saçma duruyor bu ama evde yokken biri metal bir şey düşürmüş olabilir yaşadım bu durumu bizzat) hala devam ediyorsa fişi kontrol edin bilgisayarı başka bir yere taşıyıp farklı prizlerle deneyin. Hala devam ediyorsa da geçmiş olsun aklıma başka bir şey gelmiyor. :D

Bu şekilde devam ederse belli bir süre sonra ekran bozulabilir. Kaçağı saptamaya çalışın hazır sistem vesaire aldıysanız aldığınız yer ile iletişime geçin. Siz topladıysanız bağlantıları düzgün yaptığınızdan emin olun. Söküp parçaları tek tek temizleyip takın (biraz saçma duruyor bu ama evde yokken biri metal bir şey düşürmüş olabilir yaşadım bu durumu bizzat) hala devam ediyorsa fişi kontrol edin bilgisayarı başka bir yere taşıyıp farklı prizlerle deneyin. Hala devam ediyorsa da geçmiş olsun aklıma başka bir şey gelmiyor. :D

Anladım. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı