Kasaya dokununca elektrik çarpması neden olur?

Neden öyle oluyor acaba merak ettim 🤔
Uzatmalı kablodan bir şey olmaz ben 2 uzatma kullanıyorum kasaya gelene kadar.

Kasada çarpma demek, anakartın bir şekilde kasa ile kısadevre yaptığını gösterir. Vidalarda bir sıkıntı var gibi. PSU'da direk elektrik yayabilir ki büyük bir sıkıntıdır.

Alet kaç yaşında , PSU nedir?

Kasada çarpma demek, anakartın bir şekilde kasa ile kısadevre yaptığını gösterir. Vidalarda bir sıkıntı var gibi. PSU'da direk elektrik yayabilir ki büyük bir sıkıntıdır.

Kasayı alalı 3 hafta oldu psu fsp hyper 80+ pro

Toprak korumalı uzatma kablosu kullanmanız olumlu aynı zamanda taktığınız prizde topraklı olmalı ve topraklama sağlam olmalı.
Nası anlicam prizin topraklması iyi olduguna

Sadece ondan olmuyor ya. Topraklama olmayan yüksek voltaj gelen prizden de yaşanabiliyor. Kıbrıs'ta okuyorum, masaüstü bilgisayarımda Türkiye'deyken hiç yaşamadığım bir sorun olarak elektrik çarpması yaşamıştım. Ekran kartımın display portuna taktığım kablonun diğer ucu bile çarpıyordu. Topraklama ekleyince düzelmişti bütün sorunum.

Sadece ondan olmuyor ya. Topraklama olmayan yüksek voltaj gelen prizden de yaşanabiliyor. Kıbrıs'ta okuyorum, masaüstü bilgisayarımda Türkiye'deyken hiç yaşamadığım bir sorun olarak elektrik çarpması yaşamıştım. Ekran kartımın display portuna taktığım kablonun diğer ucu bile çarpıyordu. Topraklama ekleyince düzelmişti bütün sorunum.
Zaten olmaz demedim ama ihtimal düşük gibi geldi. Anakart kaçağı daha olası gibi ama tabi hepsi kontrol edilmeli.

Evde başka prizle deneyebilir arkadaş. Ama ev de baya eski filan olmalı.

Bence takanlar anakarttaki contalardan birine ya da daha fazlasına plastik contadan takmadılar.

FSP sanki çok iyi bir marka değildi ama tam bilmiyorum, karıştırıyor olabilirim.
Vidayı nasıl bulucam

Nası ekledin

Geri
Yukarı