Kasaya su döküldü

Riff

Decapat
Daha fazla  
Ihlamur içiyordum masada. Yanlışlıkla elim çarptı ve yarısı döküldü. Monitörün arkasındaki aralığa da döküldü. Yerler ıslak, kasanın üstü de ıslaktı iyice. Sildim şu an. Kafama fazla takıyorum. Bir şey olmuş mudur? Yeni oldu. Bilgisayarı kapattım, 15 saat bekleyeceğim kurumasını.

IMG_20231207_005126.jpg

Ihlamur içiyordum masada. Yanlışlıkla elim çarptı ve yarısı döküldü. Monitörün arkasındaki aralığa da döküldü. Yerler ıslak, kasanın üstü de ıslaktı iyice. Sildim şu an. Kafama fazla takıyorum. Bir şey olmuş mudur? Yeni oldu. Bilgisayarı kapattım, 15 saat bekleyeceğim kurumasını.

Eki Görüntüle 2043973

Güç kaynağını kes. ekran kartı işlemci SSD RAM ne varsa sök kuru bir bezle dikkatlice sil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 1.5 saat daha bekleyeyim kesine alayım, ondan sonra sonucun ne olduğunu söylerim.
Kanka içini açıp hiç bakmadın mı bu öyle bişey değil içini hiç açmadan kurumasını bekleyeceksen 1 hafta hiç açma. İçini açıp gerekli gözlemleri yapmalısın

Artı -1 Eksi
Kanka içini açıp hiç bakmadın mı bu öyle bir şey değil içini hiç açmadan kurumasını bekleyeceksen 1 hafta hiç açma. İçini açıp gerekli gözlemleri yapmalısın.

Baktım hocam ıslaklık falan yoktu ne ekran kartında ne anakartta.
Hocam tel var burada, bu telin altında tam sıvı soğutucu var. bu tele azıcık döküldü, dün kasayı açtım baktım, ıslaklık falan yoktu. sadece bu fanların üstündeki delikler ıslaktı kuru bezle sildim, şimdi çalıştıracağım bana şans dileyin.

IMG_20231207_132958.jpg

Bu daha da net.

Dosya Ekleri

• IMG_20231207_133311.jpg
    IMG_20231207_133311.jpg
    121,5 KB · Görüntüleme: 172
Baktım hocam ıslaklık falan yoktu ne ekran kartında ne anakartta.
Hocam tel var burada, bu telin altında tam sıvı soğutucu var. bu tele azıcık döküldü, dün kasayı açtım baktım, ıslaklık falan yoktu. sadece bu fanların üstündeki delikler ıslaktı kuru bezle sildim, şimdi çalıştıracağım bana şans dileyin.

Eki Görüntüle 2044195

Bu daha da net.
İçerisini açıp güzelce baktıysan ve de bişey yoksa çalıştırılabilir, yanma en kötü senaryodur her şeyden önce kısa devre görüp sistem kendini kapatır zaten.

Çalışma esnasında bir şey olmadıysa korkamnıza gerek yok.

Babam gidip hurdacılardan anakart alıyor bazen ve ben de gidiyorum onunla, şahit olduğum durumlar. Anakartı bildiğin çamurun içinden çıkardık ve işlemci üzerinde balçık halinde. Eve geldiğimizde babam anakartı güzelce yıkadı musluk altında.

Daha sonra da selulozik tiner ile oksit yapmaması için bildiğin fırçayla yıkadı ve doğal gaz sobasının üzerinde 2 gün boyunca bekletti. Taktık ve işlemci anakart sorunsuz çalışıyor.

Yine benim Almanya'dan sokaktan almış olduğum almanların kapı önüne bıraktıkları sistemi getirdim İstanbul'a ve onu da yağmurlu havada aldım ıslak şekilde, onu da ben kuruttum. Alamanya'da olduğüm dönemde o da çalıştı AMD FX6200 islemci 16 GB RAM ile.😊

Çalışma esnasında bir şey olmadıysa korkamnıza gerek yok.

Babam gidip hurdacılardan anakart alıyor bazen ve ben de gidiyorum onunla, şahit olduğum durumlar. Anakartı bildiğin çamurun içinden çıkardık ve işlemci üzerinde balçık halinde. Eve geldiğimizde babam anakartı güzelce yıkadı musluk altında.

Daha sonra da selulozik tiner ile oksit yapmaması için bildiğin fırçayla yıkadı ve doğal gaz sobasının üzerinde 2 gün boyunca bekletti. Taktık ve işlemci anakart sorunsuz çalışıyor.

Yine benim Almanya'dan sokaktan almış olduğum almanların kapı önüne bıraktıkları sistemi getirdim İstanbul'a ve onu da yağmurlu havada aldım ıslak şekilde, onu da ben kuruttum. Alamanya'da olduğüm dönemde o da çalıştı AMD FX6200 islemci 16 GB RAM ile.😊

Hocam yazmışım ya dökülür dökülmez bilgisayarı kapattım diye.

Öncelikle bilgisayar sorunsuz bir şekilde çalıştı, tek merak ettiğim sonradan bir şey olup olmayacağı. İnşallah bir şey olmaz. Sadece anlamadığım ekran kartının pervanesi dönüyor, normalde ekran kartı sadece oyun oynanacağı zaman dönerdi. Boşuna kendini yormazdı. Ama şu an normal dönüyor ekran kartı ısısına baktım, °31 C arkada Wallpaper Engine açık. Ondan dolayı dönüyor olabilir mi ekran kartı?

Dosya Ekleri

• IMG_20231207_153322.jpg
    IMG_20231207_153322.jpg
    83,6 KB · Görüntüleme: 164
Hocam yazmışım ya dökülür dökülmez bilgisayarı kapattım diye.

Öncelikle bilgisayar sorunsuz bir şekilde çalıştı tek merak ettiğim sonradan bir şey olup olmayacağı inşallah bir şey olmaz sadece anlamadığım ekran kartının pervanesi dönüyor normalde ekran kartı sadece oyun oynanıcağı zaman dönerdi boşuna kendini yormazdı ama şu an normal dönüyor ekran kartı ısısına baktım °31 C arkada Wallpaper Engine açık ondan dolayı dönüyor olabilir mi ekran kartı.

Ekran kartının Auto fan özelliği kapanmış olabilir GPU Tweak veya MSI Afterburner gibi programlardan onu tekrar ayarliyabilirsiniz.

Sistemin açılmasına sevindim. Bir şey olacağını düşünmüyorum şahsen. Takıldığım şey böyle bir güzelliğin masanın altında ne işi var

Bu arada kasanın ön tarafında bulunan fanlar masaya yaslı olduğu için temiz havayı içeri alabildiğinden şüpheliyim. kasa fanlarını açık yere bakacak şekilde ayarlarsanız daha temiz hava alabilir, ekran kartınız 80 dereceleri görmüyorsa gerek yok tabii.

Geri
Yukarı