Kasaya su döküldü

Riff

Decapat
Daha fazla  
Ihlamur içiyordum masada. Yanlışlıkla elim çarptı ve yarısı döküldü. Monitörün arkasındaki aralığa da döküldü. Yerler ıslak, kasanın üstü de ıslaktı iyice. Sildim şu an. Kafama fazla takıyorum. Bir şey olmuş mudur? Yeni oldu. Bilgisayarı kapattım, 15 saat bekleyeceğim kurumasını.

IMG_20231207_005126.jpg

Bu arada kasanın ön tarafında bulunan fanlar masaya yaslı olduğu için temiz havayı içeri alabildiğinden şüpheliyim. Kasa fanlarını açık yere bakacak şekilde ayarlarsanız daha temiz hava alabilir, ekran kartınız 80 dereceleri görmüyorsa gerek yok tabii.

Maalesef yer yok masanın üstünde. Oraya koymak zorundayım.

Hocam bu arada üstten azıcık girmiş, ıhlamur anakartta çok azıcık vardı. ıhlamur yapışkan bir sıvı olduğu için muhtemelen azıcık anakarta geldi ve kuruyup yapıştı anakarta bir şey olmadı, sonradan oksitlenme falan olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef yer yok masanın üstünde. Oraya koymak zorundayım.

Hocam bu arada üstten azıcık girmiş ıhlamur anakartta çok azıcık vardı ıhlamur yapışkan bir sıvı olduğu için muhtemelen azıcık anakarta geldi ve kuruyup yapıştı anakarta bir şey olmadı sonradan oksitlenme fln olur mu?

Yok hocam öyle değil yine altta dursun ama fanlar sizin oturduğunuz yere doğru baksın ama size kalmış bir şey tabii.
Güzelce temizlenmediyse sonrasında oksitlenme olabilir. ben de tam bilemiyorum bi' bilgisayarcıya götürün bence anakartı.

Yok hocam öyle değil yine altta dursun ama fanlar sizin oturduğunuz yere doğru baksın ama size kalmış bir şey tabii.
Güzelce temizlenmediyse sonrasında oksitlenme olabilir bende tam bilemiyorum bir bilgisayarcıya götürün bence anakartı.

Kulak çubuğu ile aldım, gerisi zaten azıcık yapışmış.

Teyit alarak yapmanı öneriyorum ama elektrik bileşen temizleme sıvıları var yağsız. Alıp temizlersen işini görür diye düşünüyorum.

Örnek: Spray

Sağ olun hocam bir bakarım.

Teyit alarak yapmanı öneriyorum ama elektrik bileşen temizleme sıvıları var yağsız. Alıp temizlersen işini görür diye düşünüyorum.

Örnek: Spray

Hocam oksitlenmeye karşı bir spray değil mi bu?

Ihlamur içiyordum masada. Yanlışlıkla elim çarptı ve yarısı döküldü. Monitörün arkasındaki aralığa da döküldü. Yerler ıslak, kasanın üstü de ıslaktı iyice. Sildim şu an. Kafama fazla takıyorum. Bir şey olmuş mudur? Yeni oldu. Bilgisayarı kapattım, 15 saat bekleyeceğim kurumasını.

Eki Görüntüle 2043973
Kurumasını beklemen iyi bir çözüm fakat, ıhlamur aynı çay gibi kuruyunca yapış, yapış izi kalabilen bir içecek. Dolayısıyla kasayı ve kasa içinde ki bileşenleri söküp, nemli bez ile temizleyip kurutman daha sağlıklı olucaktır. Yoksa kısa devre gibi sorunlar ciddi problemler yaratabilir. Umarım halledebilirsin.

Kurumasını beklemen iyi bir çözüm fakat, ıhlamur aynı çay gibi kuruyunca yapış, yapış izi kalabilen bir içecek. Dolayısıyla kasayı ve kasa içinde ki bileşenleri söküp, nemli bez ile temizleyip kurutman daha sağlıklı olacaktır. Yoksa kısa devre gibi sorunlar ciddi problemler yaratabilir. Umarım halledebilirsin.

Hocam bilgisayar Sorunsuz Bir Şekilde Çalışıyor Tek korktuğum Sonradan Bir şey olup olmayacağı oksitlenmeye karşı bir spray almayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı