Kasaya su döküldü

bruce waynexxx

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Dün akşam oyun oynarken bilgisayarın üstüne az miktarda çay döküldü, ekran gitti ama PC hala çalışıyordu hemen gücü kestim, dökülen çay ekran kartının üstündeydi hemen bezle sildim güzelce kuruttum. Sonra PC'yi açtım sorunsuz çalışmaya devam etti. Sizce bir sıkıntı olmuş müdür ne yapmam gerekiyor?

Merhaba arkadaşlar. Dün akşam oyun oynarken bilgisayarın üstüne az miktarda çay döküldü, ekran gitti ama PC hala çalışıyordu hemen gücü kestim, dökülen çay ekran kartının üstündeydi hemen bezle sildim güzelce kuruttum. Sonra PC'yi açtım sorunsuz çalışmaya devam etti. Sizce bir sıkıntı olmuş müdür ne yapmam gerekiyor?
Güzelce kuruttuysan muhtemelen bişey olmamıştır. Tek yapman gereken ısı değerlerine bakmak, değerler normalse sorun yoktur kullanmaya devam edebilirsin.

Bu sıvı teması işi tamamen şans. Kimi 1 sürahi su devirir bişey olmaz kimiside 1 damla suyla kısa devre yapar anakartı yakar. Suyun nereye döküldüğu, içindeki sıvının iletkenliği gibi koşullarda çok etkili.

Isı değerlerine baktım hocam eskisi ile aynı ısı değerleri arasında çalışıyordu umarım bişey olmaz
Kısa devre oluşmamış şanslısınız ızgara kısımlarında ufakta olsa nem olabilir ama o da çoktan kurumuştur ve içdevreye temas etmez.

Bu sıvı teması işi tamamen şans. Kimi 1 sürahi su devirir bişey olmaz kimiside 1 damla suyla kısa devre yapar anakartı yakar. Suyun nereye döküldüğu, içindeki sıvının iletkenliği gibi koşullarda çok etkili.
Aynen öyle hocam dua edeyimde bir şey çıkmasın şu saatte yardımcı oldun teşekkür ederim

Arkadaşların dediği gibi nemli kalırsa oksitlenme olabilir, tüm donanımları çıkararak kolonya ve eski bir fırça yardımı ile zarar vermeden su dökülen yerleri temizleyerek birkaç saat kurumaya bırakın (tercihen güneşte kurutun) sonra tekrardan bilgisayarı açabilirsiniz ileride oluşabilecek oksitleri bu şekilde önleyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı