Kasayı güç düğmesinden kapatmanın zararı olur mu?

Hocam ben kendi bilgisayarımı 4 yıldır düğmesinden kapattım, hiç bir şey olmadı. Bilgisayarın gücünü aniden keserseniz o zaman HDD kullanıyor iseniz bu durum gerçekten riskli.

Basılı tutsan da bir seferden bir şey olmaz. Hatta kolay kolay bir şey olmaz. Görüntü olmayıp bir kez basıp çektiysen hiçbir şey olmaz zaten Windows da kapanma moduna giriyor o şekilde. En sağlıklısı PC'den kapatmak tabi ki. Hele fişi çekmek, elektriği anında kesmek gibi uygulamaları tavsiye etmiyorum. Kolay kolay bir şey olmaz deriz, tak diye gider mazallah. :D

Arkadaşlar selam, ben bilgisayarın yerini değiştirdim ilk başta monitöre görüntü gelmedi kasa çalışıyordu. Bende tekrar kapatıp açayım dedim. Kasadaki güç düğmesinden kapattım görüntü olmadığı için başka çarem yoktu. Monitörün fişi çıkıkmış.🤥 o güç düğmesinden kapatmamın bir zararı olur mu? Zaten oyun, tarayıcı, vb. uygulamalar açık değildi.

İnşallah bir şey olmaz. :(

Güç düğmesinin görevi anakarta kapatma sinyali iletmektir anakarta sinyal iletildikten sonra Windows'taki normal kapatma devreye girer ha tuştan kapatmışsın ha Windows'tan aynı şey.

Basılı tutsan da bir seferden bir şey olmaz. Hatta kolay kolay bir şey olmaz. Görüntü olmayıp bir kez basıp çektiysen hiçbir şey olmaz zaten Windows da kapanma moduna giriyor o şekilde. En sağlıklısı PC'den kapatmak tabii ki. Hele fişi çekmek, elektriği anında kesmek gibi uygulamaları tavsiye etmiyorum. Kolay kolay bir şey olmaz deriz, tak diye gider mazallah. :D

Hocam ben neredeyse her gün uzatma kablosundan kapatıyorum halen aynı. 😅
Bozulsa da umursamayacağım artık.

Basılı tutsan da bir seferden bir şey olmaz. Hatta kolay kolay bir şey olmaz. Görüntü olmayıp bir kez basıp çektiysen hiçbir şey olmaz zaten Windows da kapanma moduna giriyor o şekilde. En sağlıklısı PC'den kapatmak tabi ki. Hele fişi çekmek, elektriği anında kesmek gibi uygulamaları tavsiye etmiyorum. Kolay kolay bir şey olmaz deriz, tak diye gider mazallah. :D
Hocam aslında benim asıl konu açma nedenim şeydi, ilk bastığımda kapanmadı. Bende 2 defa daha arka arkaya bastım ondan sormuştum.

Bir şey olmaaaazzz.

Hee pardon yerini değiştirmişsin yanlış okumuşum CS oynadığım için. :D
Hocam aslında benim asıl konu açma nedenim şeydi, ilk bastığımda kapanmadı. Bende 2 defa daha arka arkaya bastım ondan sormuştum.

Güç düğmesinin görevi anakarta kapatma sinyali iletmektir anakarta sinyal iletildikten sonra Windows'taki normal kapatma devreye girer ha tuştan kapatmışsın ha Windows'tan aynı şey.

Basılı tutarsan anakarta gücü kapat sinyali göndermiş olursun bas çek yaptıysan Windows'a kapat sinyali gönderirsin.

Geri
Yukarı