Kasayı güç düğmesinden kapatmanın zararı olur mu?

4yb4rs

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, ben bilgisayarın yerini değiştirdim ilk başta monitöre görüntü gelmedi kasa çalışıyordu. Bende tekrar kapatıp açayım dedim. Kasadaki güç düğmesinden kapattım görüntü olmadığı için başka çarem yoktu. Monitörün fişi çıkıkmış.🤥 o güç düğmesinden kapatmamın bir zararı olur mu? Zaten oyun, tarayıcı, vb. uygulamalar açık değildi.

Arkadaşlar selam, ben bilgisayarın yerini değiştirdim ilk başta monitöre görüntü gelmedi kasa çalışıyordu. Bende tekrar kapatıp açayım dedim. Kasadaki güç düğmesinden kapattım görüntü olmadığı için başka çarem yoktu. Monitörün fişi çıkıkmış.🤥 o güç düğmesinden kapatmamın bir zararı olur mu? Zaten oyun, tarayıcı, vb. uygulamalar açık değildi.

İnşallah bir şey olmaz. :(

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD ise depolama biriminiz evet nadirde olsa ihtimal var ama yeni nesil olan depolama birimi SSD'lerde bu mümkün değil.

İnşallah bir şey olmaz. :(

Bilgisayarın patlayabilir hemen camdan aşağı atmalısın. (1-2 defa yapmaktan bir şey olmaz sürekli yaparsan depolamalarda sıkıntı yaşarsın takma böyle şeyleri brom :D)

Sıkıntı olmaz, PSU dan kapatırsan çok düşük bir ihtimal sıkıntı yaşayabilirsin (şahsen kullandığım bilgisayar pek umrumda olmadığından 4 senedir PSU dan kapatıyorum, garip bir şekilde hala sıkıntı yaşamadım).

Mecbur kalindigi durumlarda yapilirsa bir şey olmaz, en sikintili parca HDD olacaktir bu durumda ama bilesenlere gore degisir yine de.
Kisacasi bir şey olmaz.

Geri
Yukarı