Kasayı yan çevirmeden ve anakartı çıkarmadan kule tipi işlemci soğutucu takmak

NyronZ

Centipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: ASRock A620M-HDV/M.2
İşlemci: Ryzen 5 7500F
Ekran Kartı: Gainward GeForce RTX 4060 Ti Ghost 8GB
RAM: Corsair Vengeance 16GB 5200 Mhz CL40 DDR5
SSD: MLD 1TB M500 NVMe Gen4
PSU: MSI MAG A650BN 650W 80+ Bronze
İşlemci Soğutucu: Deepcool AK400 Zero Dark
Monitör: Philips Evnia 24" 24M1N3200ZA-00
Klavye : Logitech G213
Meslek
Öğrenci
İşlemci
Ryzen 5 7500F
Merhaba, soru başlıktadır.
O kadar kablo yönetimi ile uğraştım kasayı pozisyonladım, yakın zamanda DeepCool AK400 almak istiyorum fakat anakartı çıkarmak veya kasayı yan çevirip kabloları çıkarmak vs. uğraşmak istemiyorum çünkü zaten o kadar uğraşıp tam ayarladım. Kasayı yan çevirmeden vs. direkt stok soğutucuyu çıkarıp termal macun silip, termal macun koyup DeepCool AK400 Zero Dark Plus montajı yapsam olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben yakın zamanda SE 214XT taktım sistemime. Yan çevirmeden illaki yapılırdı ama yan çevirince çok daha kolay takabildim. Takabileceğinizi ama zorlanacağınızı düşünüyorum. Herhangi bir kablo sökmeden sadece yan çevirerek takabilirsiniz.

Olur olmasına da rahat hareket edebilecek misiniz? Vidalama ve kablolar için kasalarda pek pay olmuyor.

Biraz sıkıntılı bir iş ya fan düşer de ekran kartına vs. zarar verirse.

Üstüne fan düşünce zarar görecek bir ekran kartı ithalat sürecini atlatamaz zaten 😂
Belli olmaz fan düşer bi devre elemanı yerinden çıkar yada bi yeri çizilir kötü gözükür vs. tamamen şans. İşi riske atmaktansa yan çevirip yapmak daha mantıklı.

Bence yan çevirip takmamız daha kolay olur diğer türlü biraz uğraştırıcı olabilir. Gene takılabilir ama biraz daha uğraşırsınız takmaya daha zor olur yani.

Geri
Yukarı