Kasayı yere ne kadar sert koyarsak zarar görür?

1 TL kadar yükseklikten bırakılmış, bir şey olmaz.
Kasa içerisinden HDD haricinde başka bir ses geliyor mu?

Böyle bir takıntınız varsa, kasa ile ilgili işlerinizi, yumuşak bir zeminde yapmaya özen gösterin.
Önceden sinirlenip, kasaya yumruk atmıştım, bir sıkıntı olmadı. (Denemeyiniz.)
Aynı kasayı daha yüksek bir yerden, yatağın üzerine bıraktım bir şey olmadı. (Denemeyiniz.)

Kolay kolay bozulmaz. HDD direkt yere temas ederse bozulabilir ama ona dikkat etmek lazım.

Arkadaşlar ben biraz takıntılı bir tipim. Normal bir insan bunu kafasına zerre takmaz aslında. Çok ufak havada kalan bir kasayı bırakmak gibi düşünün o da sadece bir tarafından bırakmıştım yazan herkese teşekkür ediyorum anladığıma göre bir şey olsa anlaşılırdı. Teşekkür ederim yazan herkese.

Bilgisayar bileşenleri hassastır darbeyi sevmez. :)

Kasanın bütün bileşenleri(ekran kartı, işlemci vb.)Kasasayken yani montajlanmışken kasayı yere 1, 2 cm gibi bir yerden hafif hızlı bırakırsak ama bir tarafı yerdeyken yani sadece sol tarafı havadaymış gibi düşünün tek elinizle orayı tutarken bırakırsak kasaya herhangi bir zarar gelir mi? Ben biraz takıntılıyımdır geçen gün aslında normal insanların hiç sallamayacağı bir şekilde kasayı yukarıda yazdığım şekilde koydum. Acaba bir sıkıntı olur mu özellikle ekran kartı açısından? Ya da olursa bunu anlarım değil mi?

Parçalar sabitlenmişse hiçbir şey olmaz bende de kasayı taşırken elimden kaydığı oluyor kasanın ayakları varsa sıkıntı olmaz emmiştir zaten kuvveti

Yeni konular

Geri
Yukarı