Kasetçiler de Teknolojiye Yenik Düştü

Biraz daha büyüyünce kaset koleksiyonu yapmak istiyorum. Belki de bir şey zahmetsiz olunca tadı kalmıyor. Eskiden sırf CD temizlemek için ayrı kolonya alırdım. Nostaljinin yeri ayrı..

99 yılında rahmetli babaannemin verdiği 5 lirayla Sertab Erener'in o yılki albümünü almıştım. Hala durur. Çok da sevdiğim albümdür. Onun dışında 97 yılında da Metallica Reload albümünü ablama yalvar yakar aldırdım. 7 milyona. 7 lira şimdi yani. Tabii 21 yıllık farkı eklersek... Onu da saklarım. Walkman'im de duruyor... Duruyor da gerçekten dönüp bakan olmaz artık. İlk walkman'imi de "Alamanya" dan dayım getirmişti. O zaman evdeki türkü kasetlerini, zamanın pop kasetlerini az dinlemedim. Hey gidi.

Bir şeyler böyle böyle ölüp gidecek işte. Bir zaman gelecek masaüstü bilgisayarlarımızı da yad edeceğiz böyle.

İlk walkman'imi de "Alamanya" dan dayım getirmişti. O zaman evdeki türkü kasetlerini, zamanın pop kasetlerini az dinlemedim

Benim Walkman'inimi Almanya'dan babam getirmisti hic unutmam SONY markaydi. Ama bildigin gibi degil böyle mesela ileri sariyordun siradaki sarkiya gectiginde otomatik duruyordu falan. Suna cok benziyordu Allahima :)
L1020205.jpg

Cocuk aklimla arkadaslarima hava atiyordum "Bakin oglum walkman derler buna" falan diye. Ahh deli kafam, ah cocuklugum. :)

Biraz daha eskiye giderseniz plaklar var. Onların tadı da ayrı hani.
Eeee ne demiş Herakleitos ; "Değişmeyen tek şey değişimdir."

Bir zamanlar Unkapanı Plakçılar Çarşısı'nda yatan sanatçılar vardı...

Unkapanı Plakçılar Çarşısı yalnızları oynuyor

Dijital çağa geçiş yapalı çok zaman oldu. Arkadaşımın babasında da böyle bir koleksiyon var, doğru hatırlıyorsam 1000 adete yakın kaset sahibiydi kendisi.

Ama günümüzde ufacık bir MP3 çalara çok sayıda şarkı yükleyebiliyoruz. Ama antikanın verdiği zevki hiçbir şey vermiyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı