Kasık mantarı olmak

Zafer4000

Femtopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba. Ben yaklaşık 2 haftadır kasık mantarıyım ve ilk olduğunda benim bundan haberim yoktu olduktan yaklaşık 1 gün sonra kasık mantarı olduğumu anladım ve kasıklarıma ve o bölgeye iyice yayıldı çok yakıcı bir acısı var. Bir adet funit ve exelderm diye oral ve solüsyon ile tedaviye devam ediyorum doktor tarafından. Hissedilir azalma 10.günde oldu ama hap 30 günlük ve ben ekstra ne yapabilirim geçmesi ve tekrarlamamasi için kasık mantarı olan arkadaşlar, tedavisini tamamlayan arkadaşlar yardımcı olabilir mi gerçekten çok kötü psikolojimi bozdu bu hastalık. Olma sebebi ise birinden temasla da geçmiş olabilir ama tahminim uzun süre ders çalışıyorum gün içi 10 saat oturarak ve aşırı şeker, karbonhidrat tükettim. Nescafe 4 paket, Black burn 1-2 paket günlük tüketiyordum bu olunca hemen kestim bunları da beslenmeye de dikkat ediyorum artık geç oldu ama akıllandım önceden geçiren varsa bu hastalığı lütfen neler yaparak bitirilebilir bu. Tavsiyelere açığım teşekkürler şimdiden😔

Geçmiş olsun fakat forumda bilen birinin olacağını sanmam. Doktora görünün.

Teşekkürler sağ olun. Göründüm 10.günündeyim ve tedaviye her gün uymaya çalışıyorum geçiren arkadaşlar varsa neye dikkat edersek tekrar etmez ve gider belki deneyimli birisi vardır diye sormak istedim. Tabi ki doktor öncelik sağ olun yine de.

Yeni konular

Geri
Yukarı