Kaspersky 30 dakikada bir bildirim yolluyor

Arugigin

Hectopat
Daha fazla  
Selam. 1 aydır başıma bela gibi yapışmış bir olay var. Kaspersky sürekli "indirme reddedildi" başlıklı bildirimler yolluyor ekte görüldüğü üzere ve bu mesaj periyodik olarak neredeyse 30 dakikada bir spamlanıyor Kaspersky tarafından. Bu olay ilk çıktığı zamanlarda birkaç güne geçer umuduyla uğraşmamıştım ancak tam aksine hiçbir şey değişmedi. Diğer ekte de görüldüğü üzere belirli aralıklarla bu mesajı alıyorum. Neredeyse 2 defa Kaspersky'dan tam tarama yaptırdım ama hiçbir şey değişmedi. Sonra acaba Google eklentilerinde bir sorun mu var diye birkaç eklentimi sildim ancak yine bir şey olmadı. Red Alert 2 ve Movie Maker dışında bilinmeyen kaynaklardan da program kurmadım ki bu programları da VirusTotal'de taratmışlığım var. Bu bildirim yüzünden Windows'un bildirim sesini duymak artık sinirimi bozuyor, yardımlarınıza ihtiyacım var. Teşekkürler.

Ekran görüntüsü 2024-01-25 144410.png

Ekran görüntüsü 2024-01-25 145857.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaspersky'dan bir tam tarama yapın hocam, virüs olabilir.

Son düzenleme:
Sitede trojan var diyor fakat bende anlamadım. Bana da aynısı oluyor.

Kullandığınız tarayıcıda profil altında reklam zararlısı mevcut muhtemelen, aşağıdaki araçlarla tarama yapın, çözülmezse manuel inceleme yaparız.

Kullandığınız tarayıcıda profil altında reklam zararlısı mevcut muhtemelen, aşağıdaki araçlarla tarama yapın, çözülmezse manuel inceleme yaparız.

Hocam arkadaşta AV olarak Kaspersky var zaten. Neden KVRT linki attınız acaba, normal AV olan Kaspersky'ye göre bir farkı mı var?

Hocam arkadaşta AV olarak Kaspersky var zaten. Neden KVRT linki attınız acaba, normal AV olan Kaspersky'ye göre bir farkı mı var?
Script tespitleri var log kaydında, eğer eklentilerde sorun yoksa profil database'i üstünde bir problem var ve muhtemelen Defender tarafından da engelleniyor, bir çakışma yaşanıyor.

Standalone bir araçla taraması daha doğru olacaktır. Ayrıca Kaspersky Free, yeni versiyondaki sorunlar sebebiyle zaman zaman çeşitli sistemlerde uyumluluk sorunu yaratabiliyor, doğru çalışmayabiliyor. KVRT basit, native Win32 hala.

Geri
Yukarı