Kaspersky sürekli aynı bildirimi yolluyor

batflleck

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bu ara bazı hesaplarımda ilginç durumlar keşfettim. Yakın zamanda EA Play hesabım çalındı, onu geri aldım. Sonrasında aklıma gelen çoğu hesabıma 2 adımlı doğrulama ekledim. Bugün tekrardan Trendyol'dan bana mesaj geldi. Mesaj içeriğinde adres değişikliği için kod gönderilmişti. Hemen onun da şifresini değiştirip 2 adımlı doğrulamayı açtım. Sonrasında Kaspersky indirip virüs tarama yaptım ve sürekli bu mesajı alıyorum. Bu nedir? Nasıl kurtulabilirim? Olay örgüsünü detaylı anlatmamın sebebi birbiriyle bağlantılı şeyler mi yoksa alakasız olarak mı başıma geliyor bilmediğim içindir. Şimdiden teşekkürler görseli aşağı bırakıyorum.

1687889583599.png

Reklam virüsüne benziyor, ADWCleaner kullanmayı denediniz mi? Ayrıca tarayıcınızda kullandığınız eklentiler de buna sebep veriyor olabilir. Önce ADWCleaner kullanın daha sonra tarayıcı eklentilerini devre dışı bırakmayı deneyin.

Alakasız gibi tabii eğer o siteye kendiniz girdiyseniz. Sadece otomatik olarak bir şey indirmek istemiş. Siz bir şeye indir demeden web sitesi direkt indirme yapmaya çalışırsa engelliyor.

Olay bundan ibaret.

Alakasız gibi tabii eğer o siteye kendiniz girdiyseniz. Sadece otomatik olarak bir şey indirmek istemiş. Siz bir şeye indir demeden web sitesi direkt indirme yapmaya çalışırsa engelliyor.

Bende MP3 şarkı indirmeye çalışıyorum aynı hatadan veriyor Kaspersky engelliyor.

Bende MP3 şarkı indirmeye çalışıyorum aynı hatadan veriyor Kaspersky engelliyor.
Şarkıyı indirmeye çalıştığın sitede popup reklam olabilir. Sen download dedikten sonra arka planda habersiz başka url açıp direkt indirmeye yapmaya başlar. Genellikle 2-3 kere download dedikten sonra asıl indirmek istediğin dosyayı indirirsin.
Güvenilir bir siteden indirdiğini varsayıyorum.

Şarkıyı indirmeye çalıştığın sitede popup reklam olabilir. Sen download dedikten sonra arka planda habersiz başka URL açıp direkt indirmeye yapmaya başlar. Genellikle 2-3 kere download dedikten sonra asıl indirmek istediğin dosyayı indirirsin.
Güvenilir bir siteden indirdiğini varsayıyorum.

Aynen oto açıyor hemen kapatıyorum siteyi zaten yetkisiz indirme diye engellendi yazıyor Kaspersky'da.

Herkese teşekkür ederim. Hesaplarımın hepsinin tekrardan şifresini değiştirip bilgisayara format atmayı düşünüyorum. Bana yardımcı olacak bir program ya da güvenlik için ekstra önerilerinize açığım.

Geri
Yukarı