Kaspersky arka plan taraması kendi kendine yarıda kesiliyor

CHRİS W4LKER

Decapat
Arkadaşlar başlıkta yazdığım gibi bir sorun yaşıyorum. Biliyorsunuz bilgisayar boşta iken kaspersky bazen otomatik arka plan taraması başlatır. Ama ben de bir sorun var ve bu sorunu sanırım daha önceden kimse yaşamamış. İnternette çok araştırdım ama bununla ilgili birşey bulamadım. Tarama yapılırken yaklaşık %35 falan iken arka plan taraması otomatik olarak durduruluyor. Alt tarafta tarama % bilmem kaç iken durduruldu gibi bir şey yazıyor. Bu sorunu tek 1 defa yaşamadım 6-7 kez yaşadım. Kaspersky penceresini çarpı kısmından (X) kapatınca ve sonra kaspersky ı tekrardan açtığım da arka plan taraması kaldığı yerden devam ediyor. Ama kaspersky'ı kapatıp açmazsam tarama kaldığı yerden devam etmiyor. Bu sorun neyden kaynaklı olabilir?

@Dutchman Çoğu güvenlik konusun da bana yardımcı oldunuz. Bir bakarsanız sevinirim.

Not:Eğer bilgisayar da bir işlem yapmaya başladıysan o yüzden kesiliyor olabilir diyenler olacaktır belki. O yüzden söyleyeyim Arkadan hiçbir şey açık değilken ve bir işlem yapmıyorken de böyle oluyor.

Son düzenleme:
Kaspersky raporlarından ilgili taramanın tüm denemelerinin raporlarını paylaşır mısın?
Dün malwarebytes yüklemek için Kaspersky'i bir süreliğine silmiştim. Şuan tekrar yüklüyorum ve tekrar tarama yapınca raporları paylaşırım. Bu arada daha önceden tarama yaptığın da ben raporlara göz atmıştım ve hiç hata falan vermemişti. Sadece görev başlatıldı falan vardı önemsiz. Öyle sarı veya kırmızı ünlemli bir uyarı vermemişti.

Düzenleme:Şansa bu sefer aynı sorun olmadı direkt kesintisiz taradı sonuna kadar ve temiz çıktı.
Bir de sorunu yaşadığım zaman da raporlar aynı şu şekilde oluyordu;
1652262529363.png

Sanırım çok önemli bir şey değil ya.

Son düzenleme:
Dün malwarebytes yüklemek için Kaspersky'i bir süreliğine silmiştim. Şuan tekrar yüklüyorum ve tekrar tarama yapınca raporları paylaşırım. Bu arada daha önceden tarama yaptığın da ben raporlara göz atmıştım ve hiç hata falan vermemişti. Sadece görev başlatıldı falan vardı önemsiz. Öyle sarı veya kırmızı ünlemli bir uyarı vermemişti.

Düzenleme:Şansa bu sefer aynı sorun olmadı direkt kesintisiz taradı sonuna kadar ve temiz çıktı.
Bir de sorunu yaşadığım zaman da raporlar aynı şu şekilde oluyordu;Eki Görüntüle 1384559

Sanırım çok önemli bir şey değil ya.
Dert edecek bir durum değil. Koruma bileşenleri etkilenseydi farklı adımları izlerdik, şu anda sorun yok.

Geri
Yukarı