Kaspersky bilgisayardan silme

Kaspersky kaldırma aracını kullanın.
Diğer yazılımlar için ise BC Uninstaller kullanın.
BC Uninstaller gözükmüyorsa önce filtreler kısmından, filtreyi değiştirip göz atın. Eğer halen gözükmüyorsa direkt dosya olarak kaldırma yöntemini deneyin.

Ekran Görüntüsü (8).png

Ekran Görüntüsü (9).png

Akil Gündoğan hocamın söylediği yöntemler çözüm sağlamazsa, yeni kullanıcı hesabı oluşturmayı da deneyebilirsiniz. Windows onarma kayıt girdilerindeki hataları düzeltemeyebiliyor. Ayrıca IOBit yazılımları kayıt girdilerini bozacak türden yazılımlar. Bu yazılımlardan uzak durun.

Hocam silme programlarını kullanamıyorum .exe dosyaları açılmıyor. Hata veriyor üstte yazdığım gibi.
Hiçbir .exe dosyası mı çalışmıyor? O zaman daha büyük bir sorunumuz var gibi. Büyük ihtimalle bir zararlı dosya ilişkilendirmelerini bozmuş olsa gerek. Önce sistemi iyice temizlememiz gerekli.

Bunun için halihazırda Windows'u kullanamazsınız zira programlar açılmıyor. O halde bootable bir ortam kullanmalıyız. Kaspersky Rescue Disk 2018'i USB belleğe temiz bir bilgisayarda yazdırın ve sorunun yaşandığı bilgisayarda boot edip tam tarama yapın. Bulunanları temizleyin.

Daha sonra Windows'a gelin. Komut istemini yönetici olarak açıp aşağıdaki komutu girin ve verdiğim rehberi uygulayın.

Kod:
sfc /scannow

Eğer komut istemi de açılmıyorsa önce rehberi uygulayıp daha sonra üsttekini girin.

Duruma göre konuya geri dönüş yapın. Cevabınızı bekliyor olacağım işlemleri uyguladıktan sonra.

Bilgisayar açıkken Shift tuşuna basılı tutun daha sonra bilgisayar kapanınca tuşu bırakabilirsiniz. Sizi kurtarma menüsüne götürecek veya 8.1 ve 10'da bulunan ayarlar menüsünü kurcalayın oralarda da bir şeyler olmalı.

BC Uninstaller gözükmüyorsa önce filtreler kısmından, filtreyi değiştirip göz atın. Eğer halen gözükmüyorsa direkt dosya olarak kaldırma yöntemini deneyin.

Eki Görüntüle 773672

Eki Görüntüle 773673

Akil Gündoğan hocamın söylediği yöntemler çözüm sağlamazsa, yeni kullanıcı hesabı oluşturmayı da deneyebilirsiniz. Windows onarma kayıt girdilerindeki hataları düzeltemeyebiliyor. Ayrıca IOBit yazılımları kayıt girdilerini bozacak türden yazılımlar. Bu yazılımlardan uzak durun.
Dostum belli ki arkadaşın tek sorunu program kaldıramama değil bilgisayarına belli ki virüs girmiş Windows uzantılı dosyalar açılmıyor.
Ben de aynı şeyi söylüyorum zaten :) Çözüm yolunu da verdim üstte. Çözülmezse konuya geri yazar bakarız duruma göre.
Yalnış alıntının sonuçları hocam. :D

Hocam güvenli moda girip Kaspersky ve Driver Booster'ı sildim. Advanced System Care silinmedi. Şu an normal moda geçtim ve silmeyi deneyeceğim.
Sorun çözülmüş mü hemen deneyeceğim.
Sorun çözülmemiş :( Advanced System Care'de sorun ve silemiyorum. Ne yapmam gerektiğini şu an söyleyebilir misiniz? Tüm .exeler değil @24099 hocam. Oyunlara falan girebiliyorum. Bu programı kaldırma uygulamalarına ve fark ettiğim kadarıyla Spotify'e giremiyorum. Çalıştıra regedit yazdım oradan silmeyi denedim oraya giremiyorum.

Hocam güvenli moda girip kaspersky ve driver booster ı sildim. Advanced system care silinmedi. Şuan normal moda geçtim ve silmeyi deneyeceğim.
Sorun çözülmüş mü hemen deneyeceğim.
Güvenli modda silme ile .exe dosya sorununu çözebileceğini zannetmiyorum bence yine de @24099 hocamın dediklerini yapın.

Güvenli modda silme ile .exe dosya sorununu çözebileceğini zannetmiyorum bence yine de @24099 hocamın dediklerini yapın.
Hocam onları temizlemem iyi oldu fakat hala sorun gitmiş değil. @26318 Hocam uygulama önermiş fakat maalesef öyle şeyleri açamıyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum. :(

Eki Görüntüle 773672

Eki Görüntüle 773673

Hocam yeni kullanıcı oluşturmayı deneyeyim mi şuan?
1607609763287.png

Bcuninstallda da bu hatayı aldım :(.
Dostum belli ki arkadaşın tek sorunu program kaldıramama değil bilgisayarına belli ki virüs girmiş Windows uzantılı dosyalar açılmıyor.

Yanlış alıntının sonuçları hocam. :D.

Hocam virüsü Kaspersky'da, Windows Defender'da bulamıyor. Virüs olmama ihtimali var mı?

Yeni kullanıcı hesabı oluşturun. O hesaba yönetici yetkisi verin. Söylediğim yazılımı oradan yüklemeyi deneyin. Ama dediğim gibi kayıt girdilerinde büyük bir bozulma varsa, Windows'un onarma araçları bunu çözemiyor.

Geri
Yukarı