Kaspersky Bilgisayarımı Bozuyor

2009 yılından beri lisanslı KIS kullanıcısıyım. Hiç bu tarz bir sorun ile karşılaşmadım. Sistemde kullandığınız başka bir program ile çakışıyor yada engelliyor olabilir.

Resmi sitesinden destek talebi açarak yardım alabilirsiniz.

Ben virüs programı kullanmıyorum. Windows'un sağladığı virüs programı bana yetiyor. Zaten korsan yazılımlar ve bilinmedik bir şey indirip yüklemediğim sürece bilgisayara virüs gireceğini sanmıyorum ki bu zamana kadar da öyle bir olayla karşılaşmadım. Bilinçli bir kullanıcı olursanız virüs programları baştan aşağı bana gereksiz geliyor.

Artık günümüzdeki virüsler eskisi gibi dosyaların içerisinde gelen türlerden değiller. Reklamlar yoluyla bir çok sisteme virüs bulaşıyor. Film izleme sitelerine girdiğinizde bile sitenin neresine tıklarsanız tıklayın hemen pop-up reklamlar açılıyor ve zararlı tehlikeli olabiliyorlar.

4 senedir 360 kullanıyorum baktım ki herkes en iyi virüs programı diyerekten Kaspersky'ı öneriyor dedim yükleyip kullanayım.Yükleyip sildikten sonra bilgisayarı tekrar açtım ve fare klavye işlemiyor sonra tekrar yeniden başlattım pc iptal olmuştu.Bilgisayarcıya götürdüğümde bana "Virüs programını sildiğinde bilgisayarındaki tüm portları açık hale getirip bilgisayarını savunmasız hale getirmiş." demişti.O günden beridir virüs programı indirmiyordum geçenlerde Musallat.Exe diye bir virüs girdiğinden mecburen 360'ı indirdim tavsiye ederim.

Bozuk filan değil. Kaç yıl oldu hatırlamıyorum sorunsuz kullanıyorum. İlk KIS daha sonra KTS simdi ise KIS kullanıyorum hiç bir sıkıntı yok. Keşke kaspersky desteğe yazsaydınız. Onlar çözerlerdi.
Direk rapor toplaması oluşturdum ve o şekilde gönderdim. Ve evet bu olayın 2019-2020 yıllarında Kaspersky yüklediğim an 2. defa gerçekleşmesi hedefi direk Kaspersky yapar. Bende bu zamana kadar paraya kıyıp total security kullanıyordum ama anam birdaha asla.

10 senedir kullanıyorum. Hiç bir sorun görmedim. Bence bilgisayarınızı formatlayıp temiz bir kurulum yapın ve my kaspersky etkinleştirin kaspersky yetkilileri sisteminizi daha kolay inceleyebilir. Sorun çözülmesse destek ekibine ticket atın

Benim de şöyle bir anım oldu. Bilgisayarımı son günlerde açtığımda direk tarayıcı açılıp reklamlar gösteriliyordu .Kesin virüs dedim. İnternete yazdım. Birkaç program vardı. İndirdim. Düzeltmeye çalıştım. Düzelmedi. Yeniden çıkıyordu. Sonrasında Kaspersky'i yükledim. Bir hızlı tarama yaptım. Ardından Kaspersky virüsü buldu. Temizledim. Yeniden başlattım. Düzeldi bu sefer. Şu an da deneme sürümündeyim. Kullandığım sürümü de İnternet Security.

@NITRO
Bilgisayarınızı bozan başka bir uygulama olabilir mi?
Çünkü ilk defa böyle bir hata gördüm Kaspersky yüklemeden önce hiç böyle bir sorun oldu mu?
Hayır.
10 senedir kullanıyorum. Hiç bir sorun görmedim. Bence bilgisayarınızı formatlayıp temiz bir kurulum yapın ve my kaspersky etkinleştirin kaspersky yetkilileri sisteminizi daha kolay inceleyebilir. Sorun çözülmesse destek ekibine ticket atın
Yazıları tam okumuyorsunuz sonra habire aynı yorumları yapıyorsunuz. Sistemimi zaten daha önce aynı sorun yüzünden formatlamıştım ,2 aylık tertemiz sistemime lisansım boşa gitmesin diye takrar kasper yükledim yine aynı sorun oluştu. Bugün yine tertemiz bir windows kurdum norton ile birlikte. Çakı gibi çalışıyor.
Suçu kendinizde aramak yerine neden hep antivirüs programlarına atıyorsunuz?
Sizleri anlamakta gerçekten güçlük çekiyorum, merat ettim acaba hangi yazdıklarımı okudunuzda böylesine gereksiz bir cümle yazma ihtiyacı duydunuz. İlk satır konuşmamda ezelden beri Kaspersky kullanırım 10 yılı geçmiştir kasperciyim ama 2019-2020 sürümlerinde bu sorunu yaşıyorum dedim. Kendi bilgisayarımın sorunu neden olabilir bunu anlamayacak kadar mı kıtım? Ne savunduz arkadaş Kasper İlah mı hatalı sürüm üretemez mi? Belki işlemcim ile ters? Senin işlemcin 2700X mi de bende sorun yok suçu Kaspere atma diyorsun? Vs. bunun gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı