Kaspersky bilgisayarınızı kastırıyor mu?

Kaspersky kullanırken bilgisayarınızda kasma sorunu oldu mu?

• Oy verenlerin toplamı
    168
Cahilliğini yok sayıyorum, beğenmiyorsan zorla tutan yok başka kullan ve zararlı yiyince buralarda dolaşma sonra.

Şimdiki sürümü kontrol ettim Comodo'dan Kaspersky'ye geçince sisteme bir ağırlık çöküyor bu arada 12 GB RAM Intel Core i7-7500U 2.70GHz SSD'li sistemim var. :)

Neyse Comodo'ya geri döndüm herkese iyi forumlar. Şimdi Linuxsum'de biraz takılıcam :D.

Hayır kastırmadı. Ama kullandıktan sonra sildim. Nedeni de ESET kullanıyor olmam. Bazen ESET'in bulamadıklarını O, onun bulamadıklarını ESET buluyor.

Sistemde kasma yaşatmıyor, fakat internette yavaşlatma bariz belli. Videolar 2 3 saniye geç açılıyor, tarayıcıyı Kaspersky kullanmadan normalde saniyesinde açılmasına rağmen Kaspersky ile birlikte 2-3 saniye aynı şekilde geç açılıyor. Tabi böyle bir koruma için göz önünde bulundurulabilecek bir şey. Sistem boştayken veya oyun esnasında 60-70 MB, internette gezinirken de 110-120 MB ramde yer tutuyor, ayarları da hiçbir şekilde ellemedim, önerilen ayarlarda. (Kaspersky Internet Security sürümü)

1 saniye bir şey değil, geliştirme yapılırsa düzelebilir de o şekilde de kalabilir. O kadar şey için kafaya takmaya gerek yok ne de olsa koruma sağlıyor olacak o kadar.

Senin o iyi dediğin Kaspersky'yi kullananlar facebook gruplarında ne fidye virüsleri yiyor biliyor musun?
:D.

Kaspersky dün kurdum ve bugün YouTube yorum yazarken videoyu ileri geri sararken kasıyor ne yapmalıyım? Güvenliği azaltmadan.
Bitdefender Free Kullanabilirsiniz eğer sıkıntınız varsa kaspersky sıkıntı çıkarıyorsa kullanmayın verdiği güvenliğe deyecek birşey değil bu sorunlar sorunu düzeltiğinde geri dönersiniz veya comodo internet security premium kurabilirsiniz. Bu her antivirüs için geçerli size bir sorun yaşatıyorsa kullanmayın deymez.

Senin o iyi dediğin Kaspersky'yi kullananlar facebook gruplarında ne fidye virüsleri yiyor biliyor musun?
:D.

Bitdefender Free Kullanabilirsiniz eğer sıkıntınız varsa kaspersky sıkıntı çıkarıyorsa kullanmayın verdiği güvenliğe deyecek birşey değil bu sorunlar sorunu düzeltiğinde geri dönersiniz veya comodo internet security premium kurabilirsiniz. Bu her antivirüs için geçerli size bir sorun yaşatıyorsa kullanmayın deymez.
Ben Kaspersky kullandığım süreçte herhangi bir virüs sorunu ile karşılaşmadım, karşılaştığım an zaten kalitesini sorgulamaya başlarım. Fakat sistemimde sürekli olarak Kaspersky virüs taraması dışında Norton Power Eraser, MBAW gibi taramaları yapmaktayım, herhangi bir sorun da çıkmamakta genelde. Dediğim gibi internet kullanımı açısından sıkıntı yaratmakta, ve bazen de Visual Studio kodlamalarında yanlış pozitif vermekte, fakat bildirirseniz Kaspersky'e bunu gayet de düzeltiyorlar. Kaspersky dışında da piyasada güvenimi kazanmış bir program Norton harici bulunmamakta, Norton da son zamanlarda virüs veritabanı olarak Kaspersky'nin bir tık gerisinde olduğunu yaptığım araştırmalarda gördüm.
Ek olarak 3 sene öncesinde de Bitdefender Total Security kullanmaktaydım, daha doğrusu sadece çok kısa bir süre kullanabildim. Hem sistemimi hem de internetimi resmen sömürmüştü. Veritabanı her ne kadar kuvvetli olsa da sisteme ve internete bindirdiği yük Kaspersky'den kat kat daha fazla.

Yeni konular

Geri
Yukarı