Kaspersky Cheat Engine'de tehdit buldu

Kurulum yaparken hiç teklif geldi mi ya da sürekli Next mi bastınız?

Tamam. Emin olmak için ESET internet Security ile tam tarama yapın ve sonuç çıkmaz ise Malwarebytes ile çok kısa süren tarama yaparsınız, yüksek ihtimal tehdit yok demektir ama hiçbir antivirüs programı %100 net sonuç veremez. Ayrıca, yüksek ihtimal Cheat Engine reklam yaptı ya da gezginlerden falan indirdiyseniz ondan dolayı rav antivirüs, McAfee gelmiş olabilir.

Hocam Bu Arada Tamamen Kapatayımmı Kaspersky'ı
resim_2022-06-19_004901484.png

Kurulum yaparken hiç teklif geldi mi ya da sürekli Next mi bastınız?
Teklif mcafee Logosu Geldi Ama Aldırış Etmeden Kurdum

İşte o yüzden McAfee kurulmuş yanında sürpriz olarak rav antivirüs gelmiş. Yüksek ihtimal gerçek McAfee ama Kaspersky, PUP olarak gördüğü için tehdit uyarısı vermiş olabilir. Yani, bilgisayarınız için şu anlık tehdit olduğunu düşünmüyorum temiz denilebilir. Bir daha okumadan Next yapmanızı önermem. Garantiye almak için ESET ile tam tarama yapın ya da yapmayın, size kalmış tamamen.

Hocam hangisini önerirsiniz? Ben Malwarebytes ile yapmak istiyorum bir de yaptıktan sonra yeniden başlatayim mi hocam ve tam taramamı yapayım yoksa hızlı mı? Birde Sürpriz Olarak Yanında Virüs Getirmiş Demek İstiyorsunuz Galiba :D

Hocam hangisini önerirsiniz? Ben Malwarebytes ile yapmak istiyorum bir de yaptıktan sonra yeniden başlatayim mi hocam ve tam tarama mı yapayım yoksa hızlı mı?

Malwarebytes'in tam taraması çok uzun sürebiliyor. Bu yüzden quick scan yapmanız daha kısa sürecektir ve zaten kısa taraması bile genellikle iyi tehdit buluyor. Tam tarama için başka antivirüs yükleyiniz. Şu an yeniden başlattığınız zaman birçok arkadaşın yaşadığı klavye ve fare kapanma sorunu olacağını düşünmüyorum çünkü tehdit yok. Onların yaşadığı sorun, Kaspersky tehdit buluyor ve temizliyor daha sonra yeniden başlattığı zaman klavye, fare olmuyor. Yüksek ihtimal Kaspersky, klavye ve fareyi tehdit olarak görüyor.

Malwarebytes'in tam taraması çok uzun sürebiliyor. Bu yüzden quick scan yapmanız daha kısa sürecektir ve zaten kısa taraması bile genellikle iyi tehdit buluyor. Tam tarama için başka antivirüs yükleyiniz. Şu an yeniden başlattığınız zaman birçok arkadaşın yaşadığı klavye ve fare kapanma sorunu olacağını düşünmüyorum çünkü tehdit yok. Onların yaşadığı sorun, Kaspersky tehdit buluyor ve temizliyor daha sonra yeniden başlattığı zaman klavye, fare olmuyor. Yüksek ihtimal Kaspersky, klavye ve fareyi tehdit olarak görüyor.

Ben tarama yapmayacağım şu an için çünkü herhangi bir tehdit yok gibi geliyor hem Kaspersky'da tarama yaptı zaten tehdit olarak gördüğü dosyayı biz bizzat el ile sildik bence ben tarama yapmadan PC'yi yeniden başlatayım zaten klavye fareye bir şey olursa format atarız zaten çok uzun zamandır format atmıyorum.

Sizide Gece Gece Yordum Kusura Bakmayın.

Evet, en azından korkusu kalmasın. Bir deneyin bakalım. :D

Sizi gece gece yordum kusura bakmayın.

Hiç önemli değil. Zaten yardım etmek için buradayız, zaman dilimi fark etmez beni etiketleyebilirsiniz.

Tamam ben yeniden başlatıyorum umarım bir şey olmaz size de teşekkür ederim sağ olun iyi geceler.

Hiç önemli değil. Zaten yardım etmek için buradayız, zaman dilimi fark etmez beni etiketleyebilirsiniz.
Hocam Yeniden Başlattım Her Şey Çalışıyor Size Tekrardan İyi Geceler Diliyorum.

Hocam yeniden başlattım her şey çalışıyor size tekrardan iyi geceler diliyorum.

Tamam, iyi geceler. Dediğim gibi, Next dediğiniz ve aldırmadığınız için istem dışı McAfee yüklemiş ardından nasıl olmuşsa rav antivirüs yüklenmiş. McAfee zaten temizdir yüksek ihtimal, rav antivirüs tehdit olsaydı virüs programı görürdü diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı