Kaspersky Password Manager güvenilir midir?

Güvenilirdir.

Ama benim tavsiyem al eline bir defter yaz içine. Birisi fiziksel olarak okumadığı sürece en güvenli yöntemdir.
Bir ara düşünüyordum ancak bunun yerine sadece bir tane sapa sağlam bir şifre daha iyi olucaktır diye düşünmeye başladım.

Konuda yazanlara bakıyorum da biz boşuna güvenlik rehberleri yapıyoruz. Biri aynı şifreyi kullanıyorum diyen var, koruma yazılımı ürünlerine güveneyim mi diye soran var, hacklenip şifreleri çaldıran tarayıcı uygulamaları öneren var yazık.

Bir ara düşünüyordum ancak bunun yerine sadece bir tane sapa sağlam bir şifre daha iyi olucaktır diye düşünmeye başladım.
Değil ama maalesef. O biri ele geçirildiğinde diğerlerinin de çorap söküğü gibi geleceğini biliyorsun zaten.

Evdeysen defter en mantıklısı bana göre. Meraklı birisi de varsa yine defter en mantıklısı :D Sadece fiziksel olarak kolayca erişilemeyecek bir yere koymak yeterli.

Güvenilirdir.

Ama benim tavsiyem al eline bir defter yaz içine. Birisi fiziksel olarak okumadığı sürece en güvenli yöntemdir.

Kendi açtığım konumdan sonra sizin dediğini gerçekten uyguladım. Bayağı zorlayıcı şifreler oluşturdum ve bir A4 kaplayacak şekilde doldu :D şimdi konu konu geziyorum sık kullandığım(Technopat forum, üniversite uzaktan eğitim vb.) ama çalınması çok sorun teşkil etmeyecek olanları Google kaydediyorum. Çok önemli olanları eskiden Google kaydediyordum ama bir baktım ki Google tüm her şeyimizi izliyor. Kaç yıl önce yaptığım aramaları bile kaydetmiş. Hepsini sildim ve kayıtları iptal ettim ama eğer kaydedebiliyorsa zaten görebiliyordu :) pek bir şey değişmedi anlaşılan. Şimdi gizlilik ile alakalı araştırmalar yapıyorum ama tek bulabildiğim Mozilla kullanabileceğim ve Google kaydetmek yerine Kaspersky Manager kullanmak. Gizlilik ile ilgili bir başka makalede de DoH kullanabileceğim söylenmişti. Bende gidip keenetic Modem'in ayarlarını öğrenip yaptım. Şimdi ISS tarafından görünmüyorum sanırım ama Google hala görüyordur bence. Ha bir de vpn çok önemli olduğu söylenmişti ama onun ücretsiz olanları sıkıntı olabileceği için hiç düşünmedim.
Bence hiç bulaşma ben not defterine yazdım Google Drive'a attım değiştirdiğimde ordan düzenliyorum.
Google drive da bulunan not defterinize de ulaşabilirler :D

Google drive da bulunan not defterinize de ulaşabilirler :D
Hocam genelde bütün hesaplar E-posta'ya bağlı olmuyor mu?

Yani E-posta'yı ele geçirilirse iş bitmez mi? :)

Hocam genelde bütün hesaplar E-posta'ya bağlı olmuyor mu?

Yani E-posta'yı ele geçirilirse iş bitmez mi? :)
Bayağı zorlayıcı şifreler oluşturdum ve bir A4 kaplayacak şekilde doldu
e-posta şifremi buraya yazmadım ama kullandığım sembollerin farklı olanlarını girdiğimde bu şekilde gözüküyor. Doğruluğu tartışılabilir ama bence yaptığım parola gerçekten güçlü.
1606760289726.png

Kendi açtığım konumdan sonra sizin dediğini gerçekten uyguladım. Bayağı zorlayıcı şifreler oluşturdum ve bir A4 kaplayacak şekilde doldu :D şimdi konu konu geziyorum sık kullandığım(Technopat forum, üniversite uzaktan eğitim vb.) ama çalınması çok sorun teşkil etmeyecek olanları Google kaydediyorum. Çok önemli olanları eskiden Google kaydediyordum ama bir baktım ki Google tüm her şeyimizi izliyor. Kaç yıl önce yaptığım aramaları bile kaydetmiş. Hepsini sildim ve kayıtları iptal ettim ama eğer kaydedebiliyorsa zaten görebiliyordu :) pek bir şey değişmedi anlaşılan. Şimdi gizlilik ile alakalı araştırmalar yapıyorum ama tek bulabildiğim Mozilla kullanabileceğim ve Google kaydetmek yerine Kaspersky Manager kullanmak. Gizlilik ile ilgili bir başka makalede de DoH kullanabileceğim söylenmişti. Bende gidip keenetic Modem'in ayarlarını öğrenip yaptım. Şimdi ISS tarafından görünmüyorum sanırım ama Google hala görüyordur bence. Ha bir de VPN çok önemli olduğu söylenmişti ama onun ücretsiz olanları sıkıntı olabileceği için hiç düşünmedim.

Google Drive'da bulunan not defterinize de ulaşabilirler :D.

Kaspesky password managaer kullanıcı sözleşmesi bana biraz sakıncalı geldi.

Kaspesky password managaer kullanıcı sözleşmesi bana biraz sakıncalı geldi.

Zaten aşırı önemli olanları kaydetmeyi düşünmüyorum ve hala kullanmakta kararsızım. İlk başta Google ve benzeri şirketlerin çoğu ücretsiz internet/browser sağlayarak reklamlar aracılığıyla bizim üstümüzden para kazanmayı amaçlıyorlar. Ne kadar gizli olursak olalım her türlü bu hizmetleri kolaylık açısından kullanacağız gibi geliyor. Şimdi Tor Browser ve DuckDuckGo hakkında araştırma yapıyorum ama gizlilik açısında %100 sonuç diye bir şey yokmuş. Zaten DuckDuckGo olsun, VPN olsun, hepsi herhangi bir sorun olduğunda kullanmak için IP adreslerimizi ve meta bilgilerimizi tutuyorlarmış. Çok daha ilerisini düşünmek için bayağı bir paranoyak olmak gerekiyor sanırım. Zaten sadece yazılım, teknoloji konusunda tutkum olduğu için böyle şeyleri araştırıyorum. Siber güvenlik uzmanı olmayacağım için böyle şeyleri çok da takmama gerek yok sanırım :D bence bir ev kullanıcısı için eğer doğruluğunu öğrenebilirsem DuckDuckGo ve Tor Browser yeterli olur sanırım? Ne dersiniz? @Murat5038, @24099.

Geri
Yukarı