Kaspersky: “Sahte Başvurular ve Sahte Onay Videolarıyla Yatırımcıları Cezbediyorlar”

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Kaspersky

Kaspersky’nin araştırması, durumdan şüphelenmeyen kullanıcıları doğal gaz sektöründe sözde kuantum yatırım algoritmalarına yatırım yapmaya ikna etmek için tasarlanmış yaygın bir dolandırıcılık uygulamaları ağını ortaya çıkardı. Uygulamalar, bazı önemli akıllı cihaz markalarının uygulama mağazaları ve çeşitli Android uygulama mağazaları aracılığıyla dağıtıldı. Bu sahte uygulamalardan bazıları, bir uygulama mağazasının önerilenler listesine bile girmeyi başardı. Kaspersky uzmanları, doğal […]

Devamı: Kaspersky: “Sahte Başvurular ve Sahte Onay Videolarıyla Yatırımcıları Cezbediyorlar”
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Ah ah, annemi kaç defa kurtardım. Sadece bunlar ile kısıtlı olsa iyi. Instagram TBMM, A101, BİM, CİMER gibi bir çok sahte hesap ile dolu. Instagram'a reklam verek insanları doladırmaya çalışıyorlar. Bunun önüne geçilmesi lazım.

Ah ah, annemi kaç defa kurtardım. Sadece bunlar ile kısıtlı olsa iyi. Instagram TBMM, A101, BİM, CİMER gibi bir çok sahte hesap ile dolu. Instagram'a reklam verek insanları doladırmaya çalışıyorlar. Bunun önüne geçilmesi lazım.
Instagram bu reklamları nasıl onaylıyor asıl bu çok saçma.

Instagram bu reklamları nasıl onaylıyor asıl bu çok saçma.

Geçende de annemin başına şöyle bir olay geldi.

Bir tane sabun paketleme dolandırıcılığı. Ben ilk başta para isteyeceklerini sandım fakat istemediler. Anneme konuşmayı devam ettirmesini istedim. Adam böyle akıcı konuşuyor, bizi diğer firmalarla karıştırmayın, bizim işkur sertifikamız var gibi şeyler demiş. Whatsapp üzerinden atmıştı. Bende bunlar para istemeyince biraz inanmıştım. Daha sonrasında ise annemi aradılar bende yanındaydım. Dolandırıcı olduklarından yine de eminim ama annem benle inatlaşmıştı benden para istemediler dedi. Beyfendi sonra dedi ki, sizin banka hesabınıza para atacağız sizde adınıza özel papara şirket hesabına onay adına para yollayacaksınız. Bunu dedikten sonra ben direkt anladım, annemin adına papara hesabı açıcaklar diye. Daha sonrasında ise annemin T.C'sini istediklerinde zaten kapattırdım.

Geri
Yukarı