Kaspersky sistemde virüs buldu

Henss

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Herhangi bir yerde satışı olmadığı için Need for Speed: Most Wanted ve Need for Speed: Carbon indirdim. Most Wanted'ı birkaç gün önce kurdum ve hiç sıkıntı yaşamadım. Daha sonra Carbon'u indirmeye çalıştığımda bir şey oldu ve indiremedim. Tabii yönetici olarak çalıştırmıştım dosyayı. Şu an Kaspersky ile tam tarama yaparken 2 tane virüs buldu ve şu an tarama %1'de. Bulunan virüsler:
HEUR:Trojan.Multi.StartPage.h
Trojan.Multi.GenAutorunTask.c
Bunları Kaspersky otomatik olarak siliyor mu? Yoksa benim taramadan sonra kendim mi silmem lazım? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Herhangi bir yerde satışı olmadığı için Need for Speed: Most Wanted ve Need for Speed: Carbon indirdim. Most Wanted'ı birkaç gün önce kurdum ve hiç sıkıntı yaşamadım. Daha sonra Carbon'u indirmeye çalıştığımda bir şey oldu ve indiremedim. Tabii yönetici olarak çalıştırmıştım dosyayı. Şu an Kaspersky ile tam tarama yaparken 2 tane virüs buldu ve şu an tarama %1'de. Bulunan virüsler:
Bunları Kaspersky otomatik olarak siliyor mu? Yoksa benim taramadan sonra kendim mi silmem lazım? Şimdiden teşekkürler.

Kaspersky buldu ise silmiştir Malwarebytes ile de tarama yapın.
Ek olarak Kaspersky ile Tam tarama yapın.

Onları eğer düşündüğüm siteden kurduysanız ki bende oradan kurdum setup dosyasını Kaspersky siliyor.

Kaspersky buldu ise silmiştir Malwarebytes ile de tarama yapın.
Ek olarak Kaspersky ile Tam tarama yapın.
Pes 2017 dosyasında da virüs buldu.

@Kaanolovski @YoğurtluÇiğköfte @Mucize Kartal Ayrıca Belirtilen klasör içinde baktığımda kullanıcı adımın olduğu dosyaya girdim. Bu dosya System32'de olan bir sistem dosyası. Benim kullanıcı ismimin olduğu dosya işaretlenince baktım ve en alta indim. Orada Dinoraptorzor.org adında bir site gördüm. Bu site ne? Bazı kişiler virüs demiş.

PES 2017 dosyasında da virüs buldu.

@Kaanolovski @YoğurtluÇiğköfte @Mucize Kartal Ayrıca Belirtilen klasör içinde baktığımda kullanıcı adımın olduğu dosyaya girdim. Bu dosya System32'de olan bir sistem dosyası. Benim kullanıcı ismimin olduğu dosya işaretlenince baktım ve en alta indim. Orada Dinoraptorzor.org adında bir site gördüm. Bu site ne? Bazı kişiler virüs demiş.

Hitman ile tarama yap.

Oyunları hangi siteden indirdiniz? Kod içerisinde link paylaşır mısınız? Ayrıca sorunuza istinaden, Kaspersky, tarama esnasında bulduğu virüsleri kendisi siler. Ayriyeten bir şey yapmanıza gerek yok. Bu virüslerin dosya konumunda nereden bulaştığını da tespit edebilirsiniz.

Bunlar ayrı ayrı motorlar kullanan efsane yazılımlar kurun hepsini.

Geri
Yukarı