Kaspersky svchost virüs uyarısı

KenanKomutan1453

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
intel core i7-4770 - intel hd graphics 4600 - 16gb ram 1600mhz - 1TB Hdd - 256 gb ssd - dvd-r okuyucu [harici] - windows 10 single language 22H2
Merhaba arkadaşlar, uzun zaman önceden beri Kaspersky svchost dosyasınını virüs olarak görüyor sürekli bilgisayarı açtığımda Kaspersky bildirimlerini kapatmak sıkıyor insanı bunun hakkında ne yapabilirim?

Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, uzun zaman önceden beri Kaspersky svchost dosyasınını virüs olarak görüyor sürekli bilgisayarı açtığımda Kaspersky bildirimlerini kapatmak sıkıyor insanı bunun hakkında ne yapabilirim?

Eki Görüntüle 1441595

Yemin ederim daha demin gittim kendi bilgisayarımdakini tarattım Kaspersky hiç uyarı vermedi şu anda Malwarebytes ile korunuyor bilgisayarım. VirusTotal'a yükle bir orada temiz çıkar belki.

İstisna ekleyebilirsin.

Eki Görüntüle 1441595
İsim kısmında sanki bir internet sitesi yazıyor. Ayrıca Web Anti-Virüsü uyarı veriyor. İlginç.

Hocalarım istisnayamı eklemeliyim yoksa sildirmeli miyim (sildirmeyi bilmiyorum)

@KenanKomutan1453 belki, svchost adını almış virüs olabilir. VirusTotal at veya başka bir antivirüs ile tam tarama yap.

svchost tek başına çalışamayan .dll halindeki Windows hizmetlerini beraber çalıştırmaya yarayan güvenilir bir Windows hizmeti. Kaspersky bu hizmeti virüs olarak algılamaz, algılıyorsa üstte yazıldığı gibi svchost adını malware almış olabilir.

Bir de not düşeyim, bu hizmet birden çok önemli .dll hizmetini bünyesinde barındırdığı için üçüncü parti programlarla silmeye çalışma lütfen. Sistem çalışmaz hale geliyor, bizzat başıma geldi.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    45,7 KB · Görüntüleme: 45

Yeni konular

Geri
Yukarı