Kaspersky virüsü görmüyor

Rica ederim, eğer temiz kurulum yapamıyorsanız KVRT ve ESET sysrescue ile de boot edip tarayabilirsiniz. OS bağıntısı olmadan taranması çok daha kesin sonuçlar verir.

Tamam hocam teşekkür ederim. Bir sorum var evde ki bilgisayarım da 4 yıldır trend Micro maximum Security kullanıyorum virüslerle ilgili herhangi bir sorun yaşamadım fakat testler malum ortada orta ayarda bir antivirüs programı. 3 ay içerisinde bitecek Kaspersky şu an fiyat olarak indirimde acaba geçmek mantıklı olur mu? Trend Micro maximum Security hakkında düşüncelerin nedir?

Tamam hocam teşekkür ederim. Bir sorum var evde ki bilgisayarım da 4 yıldır trend Micro maximum Security kullanıyorum virüslerle ilgili herhangi bir sorun yaşamadım fakat testler malum ortada orta ayarda bir antivirüs programı. 3 ay içerisinde bitecek Kaspersky şu an fiyat olarak indirimde acaba geçmek mantıklı olur mu? Trend Micro maximum Security hakkında düşüncelerin nedir?
Bütçenize göre hareket edebilirsiniz, TrendMicro kötü veya orta bir yazılım değil. Genelde adının geçmemesi tamamen kullanıcı tercihleriyle alakalı. Sosyal bildiğiniz gibi Kaspersky örtüsü ile kaplı bu sebeple farkı AV ürünlerine nefret ile yaklaşılıyor.
Kullanım alanınıza göre bir öneride bulunmak daha doğru. Kaspersky'ın fiyatı şu anda gayet iyi, alabiliyorsanız Internet Security satın alın.

Bunun yanında bütçe sorununuz yoksa Bitdefender öneririm. Normalde kişisel sistemlerde performans ve koruma oranını en iyi ESET yansıtıyor, fakat fiyatları ortada ve kesinlikle değmez. Bu sebeple Kaspersky ve Bitdefender arasından bir seçim yapabilirsiniz. Bütçe sorunu yoksa Bitdefender çok daha doğru olacaktır.

Av test ve av comparatives sonuçlarını dikkate alırım. Av test sonuçları iyi fakat av comparatives sonuçları trend Micro için pek iç açıcı değil diğer yazılımların gerisinde gibi gözüküyor. 4 yıldır beni üzmedi memnunum. Dediğiniz gibi Kaspersky konusunda sosyal de inanılmaz bir Kaspersky fanlığı mevcut.

Bütçe sıkıntım yok BitDefender geçeceğim.

Av test ve av comparatives sonuçlarını dikkate alırım. Av test sonuçları iyi fakat av comparatives sonuçları trend Micro için pek iç açıcı değil diğer yazılımların gerisinde gibi gözüküyor. 4 yıldır beni üzmedi memnunum. Dediğiniz gibi Kaspersky konusunda sosyal de inanılmaz bir Kaspersky fanlığı mevcut.

Bütçe sıkıntım yok BitDefender geçeceğim.
AV-TEST önüne gelene tam puan veriyor, çok dikkate almıyorum orayı. AV-Comparatives asıl önemli olan. Farklı laboratuvarlar da var elbette fakat genelde en günceli AV-Comparatives'de oluyor.
Evet, Bitdefender en doğrusu şu sıralarda. İndirim yoksa müşteri hizmetleri ile iletişime geçip yeni müşteri olduğunuzu ve indirim istediğinizi de belirtin, belirli bir indirim yapabilirler.
Total Security'e gerek yok, IS yeterli.

Son zamanlardaki performans düşüklüğünü de bireysel testlerle değil bağımsız laboratuvar testleriyle görebiliriz.
Ben bir düşüş görmüyorum.
Veritabanında bir imza olmasa da (komut dosyaları için genelde kabul edilebilir bir durum değil) sezgisel tespitte anında uyarması gerekirdi.
Kendinizle çelişiyorsunuz yine. Yukarıda sorun sahibine durumu açıkladım okuyabilirsiniz. Tespit etmesi gerekirse gösterdiğim yazılımlar niye tepit etmiyor?
Sezgisel olması için benzer kod gerekli diğer AV'ler gibi her dosyaya zararlı kimliği yapıştırmaz Kaspersky.
Sezgisel tespitin kapalı olabileceği ihtimali geliyor aklıma bir tek, fakat bunda da kullanıcı elle müdahale etmiş olmalı.
Kapalı değil, uyarıyı dikkate almamış olabilir ve bilinçsiz olduğu için geçmesine izin verilmiş. AV uyarısını vermiştir veya Windows UAC ile uyarı verilir. Bunu da geçtim Google benzer dosyalarda zararlı olarak nitelemiş, indirmesine onay verilmiş. Kısaca bir çok önlemden geçmiş ve çalıştırılmış.
Basit bir komut dosyasının tespit edilememesi kabul edilemez bir durum. Bu durum ESET'te yaşansa da aynısını söylerim Bitdefender'da yaşansa da.
Aynısı gösterdiğim VT sonuçlarında yaşanmış zaten.
Kaspersky'ın başarısızlığını örtmeye gerek yok.
Bu bir başarısızlık değil, kodlama biçimi tanımlı olmadığı için önlemleri de geçip çalıştırılması sonucu ortaya çıkmış bir durum. Her zararlı anında tespit edilmez yeni bir zararlı KSN ile davranışsal veya analistle incelenir güncellemeye verilir. Diğer tanımsız zararlılar AV önceki benzer kodlara göre sezgisel ve davranış motorları kullanır eşleşen bir tür değilse dosya olarka geçişi sağlanır inceleme arkada hala devam eder bağlantı vb. Aktif bağlantılar da önceden tanımlı değilse izin verilir paketlerde sorun görmüyorsa.

Ben bir düşüş görmüyorum.
Kaspersky forumunda görevli olduğunuzu hatırlıyorum eğer yanlış hatırlamıyorsam, bu sebeple objektif yaklaştığınızı düşünmüyorum ne yazık ki. Objektif yaklaşırsanız özellikle yeni ürünlerle birlikte gelen düşüşü görebilirsiniz.
Kendinizle çelişiyorsunuz yine. Yukarıda sorun sahibine durumu açıkladım okuyabilirsiniz. Tespit etmesi gerekirse gösterdiğim yazılımlar niye tepit etmiyor?
Sezgisel olması için benzer kod gerekli diğer AV'ler gibi her dosyaya zararlı kimliği yapıştırmaz Kaspersky.
Diğer AV yazılımları da zararlı kimliği yapıştırmaz anında, sezgisel tespit için benzer kod da aramasına gerek yok. Davranış analizi yeterli.
Bu bir başarısızlık değil, kodlama biçimi tanımlı olmadığı için önlemleri de geçip çalıştırılması sonucu ortaya çıkmış bir durum. Her zararlı anında tespit edilmez yeni bir zararlı KSN ile davranışsal veya analistle incelenir güncellemeye verilir. Diğer tanımsız zararlılar AV önceki benzer kodlara göre sezgisel ve davranış motorları kullanır eşleşen bir tür değilse dosya olarka geçişi sağlanır inceleme arkada hala devam eder bağlantı vb. Aktif bağlantılar da önceden tanımlı değilse izin verilir paketlerde sorun görmüyorsa.
Açıkça başarısızlık, basit bir komut dosyasının ne yapacağını ön göremiyorsa başarısızlıktır. Bunun için muhteşem tespit sistemlerine gerek yok, doğru bir davranış analizi protokolü yürütmesi yeterli, az çok nasıl bir davranış sergileyeceğini görebilir ve dosyayı engelleyebilirdi. Kullanıcının çeşitli uyarıları geçtiği çok açık ancak Kaspersky tarafından bir uyarı göremiyorum. Eğer kullanıcı geçmiş olay dökümünü paylaşırsa durum değişir, zira Kaspersky'ın uyarı vermediğini söyüyor kendisi.

Objektif yaklaşırsanız özellikle yeni ürünlerle birlikte gelen düşüşü görebilirsiniz.
Yeni üründen kastınız Kaspersky mı dier AV yeni ürünleri mi?
Diğer AV yazılımları da zararlı kimliği yapıştırmaz anında, sezgisel tespit için benzer kod da aramasına gerek yok. Davranış analizi yeterli.
Dediğimi anlamıyorsunuz. Benzer kod olduğunda uyarı niteliğinden en yakın kimliği verir. Davranış motoru kimliği ile sezgisel kimlikleri farklı olduğundan benzer bir tür saptamamış ve kimlik oluşmamış. Diğer AV ler de bu durum geçerli.
Açıkça başarısızlık, basit bir komut dosyasının ne yapacağını ön göremiyorsa başarısızlıktır.
Dediğine göre Kaspersky harici tüm AV'ler başarısız olmuş VT de :)
Eğer kullanıcı geçmiş olay dökümünü paylaşırsa durum değişir, zira Kaspersky'ın uyarı vermediğini söyüyor kendisi.
Bunu analiste gönderirse zaten durumu bildirecektir.

Geri
Yukarı