Kaspersky vs BitDefender

HANGİSİ ?

• Oy verenlerin toplamı
    49
Sadece Adblock kullanmak bile ilgili zararlıların PC'ye bulaşmasının önüne geçiyor. Zaten çoğu virüs pop-up reklam sitelerinden bulaşıyor. Gerek Adblock ile gerekse tarayıcı ayarlarından pop-up'ları engellemek büyük önem taşıyor bence.

Ayrıca indirdiğiniz uygulamalarda next next yaparak ilerlerseniz istemeyeceğiniz uygulamaların kurulmasına vesile olabilirsiniz. Buna da dikkat etmek gerekiyor.

Crack türevi şeyler indirirken de her yerden indirmemek gerek. Bu tarz sitelerden indirme yapacaksanız kullanıcı yorumlarını dikkate alın. Zaten yorum yapılmamış ya da kötü yorumların yapılmış olduğu sitelerin size sunacağı tek şey virüstür. Ki bizler crack türevi şeyleri kullanmamanızı ve programları orijinal, satın alarak kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Zaten bunlara dikkat ediyorsan bilgisayarına bulaşabilecek tek virüs doğrudan saldırı yolu ile olabilir. Ona da önerebileceğim pek bir şey yok maalesef. AV'ler bile yetersiz kalabilir o tarz saldırılara... :uyku:

Gerçi doğrudan saldırı yapılacak kadar önemli veriler taşıyorsanız şayet, bir güvenlik firması ile anlaşmanız gerekir sanırım. Hani profesyonel anlamda koruma sağlayan bir firma ile... :kahve:

Dediklerinize katılıyorum hocam. Kesinlikle virüsün bulaşmamasını biz sağlıyabiliriz bir yere kadar. Ama ben kullanmaktan yanayım. Herkesim kendi tercihi umarım başınız yanmaz hiç bir zaman.

Açıkçası ikisi de neredeyse aynı. Testler çok yakın çıkıyor yani hangisi olursa olsun ikisi de iyi güvenlik yazılımları.

İyi bir koruma sağlamak için Kaspersky ya da Bitdefender + uBlock Origin + MBAM Free kullanmak yeterlidir.
Adguard da Ublock gibi iyi bir eklenti bence. Adblock Plus artık yetersiz kalıyor siteler algılayabiliyor Plus'ı. Ancak Adguard fark edilemiyor.

Hemen hemen her AV'yi IS'yi kullandım, denedim. VB100, AV-COMP(taraflılıkları tartışılır) gibi sitelerde yer bulunmayanlarda dahil. Tek önerim KASPERSKY'dir.
Kasper'in Free'si mevcut bu arada. Hiç Fena değil(y)(y)

Kişisel tecrübede önemli kendin seçmeni öneririm. İki firmadan hangisini indirip indirmediğin farketmez ikiside çok iyi bir koruma sağlar.

birçok antivirüs bitdefender'in Motorunu kullanıyor Bence ikiside iyi ama benim tercihim bitdefender olurdu.Kendim Trend Micro kullanıyorum.

birçok antivirüs bitdefender'in Motorunu kullanıyor Bence ikiside iyi ama benim tercihim bitdefender olurdu.Kendim Trend Micro kullanıyorum.
Yalnız bu motoru kullananlar o motorla silmiyor. Bitdefender'ın kendisini kullanmak en iyisi. Özellik olarak ta dopdolu. Antivirüs Plus'ta Ebeveyn ve Firewall haricindeki tüm IS özellikleri var. Total Security da dopdolu.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı