Kaspersky vs BitDefender

HANGİSİ ?

• Oy verenlerin toplamı
    49

Fearless74

Hectopat
Daha fazla  
Başlıktan da anladığınız üzere Kaspersky mı daha iyi yoksa BitDefender mı ?
Hangi virüs yakalamada daha iyi ve sistemi yormaz ?
Başka bir alternatif 360 Total Security var yoksa onu mu kuram ?

@Murat5038 @THE_MILLER

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir bilgisayarın en iyi antisi kişinin kendisidir. Bilinçli bir kullanıcı zaten kolay kolay sisteme virüs bulaştırmaz.

Ama sen illa ki anti kuracağım dersen, genelde Kaspersky önerilir. Onu kur derim.

Ben mi? Ben anti kullanmıyorum. Gerek olmuyor yani. [emoji4]

Bir bilgisayarın en iyi antisi kişinin kendisidir. Bilinçli bir kullanıcı zaten kolay kolay sisteme virüs bulaştırmaz.

Ama sen illa ki anti kuracağım dersen, genelde Kaspersky önerilir. Onu kur derim.

Ben mi? Ben anti kullanmıyorum. Gerek olmuyor yani. [emoji4]
Konu ile alakasız ama AV kullanmayıp nasıl bilgisayarınızı koruyorsunuz ? anlamıyorum. Ben bir siteye bilgi almak için bile girsem Kaspersky direk bağlantıyı engelliyor. Bunlardan falan nasıl siz kaçıyorsunuz ? Ne kadar iyi kullanıcısınız cidden merak ediyorum ya :D. Söylediklerimi yanlış anlamayın sakın.

Konu ile alakasız ama AV kullanmayıp nasıl bilgisayarınızı koruyorsunuz ? Anlamıyorum. Ben bir siteye bilgi almak için bile girsem Kaspersky direk bağlantıyı engelliyor. Bunlardan falan nasıl siz kaçıyorsunuz ? Ne kadar iyi kullanıcısınız cidden merak ediyorum ya. :D Söylediklerimi yanlış anlamayın sakın.
Sadece Adblock kullanmak bile ilgili zararlıların PC'ye bulaşmasının önüne geçiyor. Zaten çoğu virüs pop-up reklam sitelerinden bulaşıyor. Gerek Adblock ile gerekse tarayıcı ayarlarından pop-up'ları engellemek büyük önem taşıyor bence.

Ayrıca indirdiğiniz uygulamalarda next next yaparak ilerlerseniz istemeyeceğiniz uygulamaların kurulmasına vesile olabilirsiniz. Buna da dikkat etmek gerekiyor.

Crack türevi şeyler indirirken de her yerden indirmemek gerek. Bu tarz sitelerden indirme yapacaksanız kullanıcı yorumlarını dikkate alın. Zaten yorum yapılmamış ya da kötü yorumların yapılmış olduğu sitelerin size sunacağı tek şey virüstür. Ki bizler crack türevi şeyleri kullanmamanızı ve programları orijinal, satın alarak kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Zaten bunlara dikkat ediyorsan bilgisayarına bulaşabilecek tek virüs doğrudan saldırı yolu ile olabilir. Ona da önerebileceğim pek bir şey yok maalesef. AV'ler bile yetersiz kalabilir o tarz saldırılara... :uyku:

Gerçi doğrudan saldırı yapılacak kadar önemli veriler taşıyorsanız şayet, bir güvenlik firması ile anlaşmanız gerekir sanırım. Hani profesyonel anlamda koruma sağlayan bir firma ile... :kahve:

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı