Kaspersky vs DriverPack virüsü

Kaspersky kurulum gerçekleştiği gibi virüs algılamasını yapmış zaten.

Evet algılamasını yapıyor onda sorun yok videoda da sorunun o olmadığını söyledim, sorun algılamadan önce dosyayı açmama izin vermesi (yani biraz yavaş davranması) ve açtıktan sonra silsemde zararlıları bilgisayara sokması. Zaten videoda da bu işlemleri yaptım:
Kaspersky DriverPack'i silmeden açtım (Normalde birçok bilinçsiz kullanıcının veya umursamayanda diyebiliriz normal olarak yapabileceği bir şey, indirdiği dosyayı hemen açması)

Ben dosyayı açtıktan sonra Kaspersky virüsleri engelledim, siliyim mi diyor sil diyorum, Kaspersky'da zararlıları, virüsleri siliyor bilgisayar yeniden başlatılıyor, ardından Kaspersky Tam Tarama yapıyor ve hiçbir zararlı bulmuyor.
sonra bende emin olmak için
Malwarebytes ile tarama yapıyorum, Malwarebytes'da 21 tane zararlı buluyor. Videoyu dikkatli izlesen anlarsın.

Edit: Efendim ne Kaspersky'ı kötülüyorum ne de DriverPack'i övüyorum. Bir çeşit tartışma, neden böyle olmuştur sizce, şüphelenmeliyi miz, düşünceleriniz neler diye bu konuyu sundum. Uzman değilim diye belirttim, yanlış veya hatalı bir şey yapmış olabilirim. 😊😅
1619994250923.png

Bugün av-comparatives de gezerken gördüm, Kaspersky'ın algılama hızı resimdede gördüğünüz üzere biraz yavaş, sanırım benim yaşadığım olayda bundan kaynaklı, ben şahsen şu kanıya vardım, Kaspersky kullanan arkadaşlar bir dosyayı açmadan önce 10 saniye falan beklesin veya KSN'de tanınırlığı denetle ye basıp güvenilir mi değil mi baksın ondan sonra dosyayı açsın.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı