Kaspersky vs DriverPack virüsü

aqlattikader

Decapat
DriverPack tarzı programlar kullanmam ve kullandırtmam lakin arkadaşım Kaspersky'a karşı bir laf söylediği için meraktan indirim, test ettim. Hatta buraya atmak için videosunu dahi çektim. Çok şaşırdım, şimdi aklımda bir soru; yıllardır kullandığımız Kaspersky yetersiz veya yavaş mı çalışıyor? Videoyu izledikten sonra ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Kaspersky vs DriverPack Zararlıları
(Bu videoyu bir ev kullanıcısı çektiğinden dolayı kesin bir sonuç olmayabilir)

2 yıl, 2 aydır Kaspersky Total Security kullanıcısıyım. Arkadaşlarıma, eşe-dosta tavsiye etmişimdir, normalde laf bile getirtmem kendisine lakin bu olay kafamda soru işaretleri bırakmadı değil.

Not: DriverPack ile iç içe değilim videoda da Malwarebytes'ın yalancısıyım (eğer virüs değilse). Videoyu biraz acele çekip yükledim hatalı bir yer var ise affola.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mesaj düzenlendi. Driver Pack'in ne olduğunu bilmiyordum tam anlamıyla. Gördüğüm kadarıyla baya kullananı olan bir yazılım. Kaspersky kurulum gerçekleştiği gibi virüs algılamasını yapmış zaten.

Son düzenleme:
Attığınız video bende açılmıyor. Ayrıca DriverPack'ı kendi elinizle kuruyorsunuz. Yani bir yazılım kuruyorsunuz. Neden virüs olarak görsün ki? Ayrıca sağlıklı olmasa da bir sürü kullananı var. İşini gören var. Hatalı sürücü sorunu yaşayanda var. Virüs olarak görmesi mi lazım sence?
Hocam reklam engelleyiciyi kapatıp tekrar deneyin, videonun açılmama sebebi bende eklentiydi.

Neden virüs olarak görsün ki?

Kaspersky kullanmıyorsun sanırım. DriverPack'inde bilgisayara zararlı soktuğu ve birçok Anti-Virüs anti-malware tarafından engellendiğini bilmiyorsun.

Ayrıca sağlıklı olmasa da bir sürü kullananı var.

Bir sürü kullananı olunca da çok sağlıklı oluyor.

Virüs olarak görmesi mi lazım sence?

Yorum yapmak için yeterli bilgin ya da Kaspersky kullanıcısı olman gerekmiyor mu sence?

Videonun YouTube gibi mecralar yerine neden Yandex Disk'te olduğunu anlamadım ayrıca DriverPack bir yazılım ve hatalı sürücü kuruyor olsa bile zararlı yazılım içermiyor ise virüs olarak görmesine gerek yok.

Videonun YouTube gibi mecralar yerine neden Yandex Disk'te olduğunu anlamadım ayrıca DriverPack bir yazılım ve hatalı sürücü kuruyor olsa bile zararlı yazılım içermiyor ise virüs olarak görmesine gerek yok.

YouTube'a yükledim lakin o şekilde konu açtığımda, silindi. (Kanal reklamı olabilir diye sanırım) YandexDisk için de özür dilerim, kötü olduğunu biliyorum. 😕 [Halihazırda video youtube'da yüklü, modlar müsait görürseler linki atabilirim]

Kaspersky kullanmıyorsun sanırım. DriverPack'inde bilgisayara zararlı soktuğu ve birçok Anti-Virüs anti-malware tarafından engellendiğini bilmiyorsun.

Bir sürü kullananı olunca da çok sağlıklı oluyor.

Yorum yapmak için yeterli bilgin ya da Kaspersky kullanıcısı olman gerekmiyor mu sence?
2 senedir Kaspersky kullanıyorum. Kendi elinizle virüsü kuruyorsunuz. Güvenilir demedim. Hiç kullanıp duymadığım bir uygulama. Google'den arattığım kadarıyla kullanan insan sayısı bir hayli var. Elinizle kurduğunuz bir virüsü Kaspersky algılıyor yani. Ben şahsen bir sorun görmedim. Gayet iyi işini yapmış.

Ayrıca @Murat5038 daha iyi yorum yapacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı