Kaspersky vs ESET

ESET web sitesinden indirilen dosyayı kurup internet üzerinde bulunan keyleri girince lisans aldık diyelim. Program aktif görünüyor ve herhangi bir tehdit varsa engelliyor. Korumaz derken nasıl korumuyor anlayamıyorum. Firma sahibi o keyleri bilerek engellemiyor ve o keyleri giren insanlar için basit bir "Korunuyorsunuz" illüzyonu mu yapıyor? Biraz bilgi verir misiniz?
Evet illüzyon. Korsanı tamamen engelleyemezsin bu bir gerçek. Bu yüzden firmalar daha farklı yöntemler izliyorlar.

Hem halihazırdaki kullanıcıyı elinde tutuyor hem de bilerek internetten bulunmuş key girenlere eksik güncelleme ve veritabanı gönderilebiliyor. Orijinal lisanslı ESET ile lisanssız ve korsan anahtarlar kullanılarak etkinleştirilmiş ESET'i karşılaştırırsanız farkı anlarsınız.

Bu sebeple orijinal alın.

Bir çok korsan oyun film vb. şeyler yaptım virüslerle karşılaştım beni bu zamana kadar hep Malwarebytes kurtarmıştır. Ama Eset'in bir siteye girerken virüsü tespit edip frenlemesi çok güzel ve başarılı ama bunların arasında en sıkı antivirüs koruması yapan Antivirüs programı Comodo Antivirüs oldu taraması falan başarılı değildi ama bağlandığınız ağı bile tarayan cinsten bir antivirüstü. Ben Malwarebytes'dan yanayım ama Eset mi Kaspersky mı derseniz Kaspersky derim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir çok korsan oyun film vb. şeyler yaptım virüslerle karşılaştım beni bu zamana kadar hep Malwarebytes kurtarmıştır. Ama Eset'in bir siteye girerken virüsü tespit edip frenlemesi çok güzel ve başarılı ama bunların arasında en sıkı antivirüs koruması yapan Antivirüs programı Comodo Antivirüs oldu taraması falan başarılı değildi ama bağlandığınız ağı bile tarayan cinsten bir antivirüstü. Ben Malwarebytes'dan yanayım ama Eset mi Kaspersky mı derseniz Kaspersky derim.
Malwarebytes eskisi kadar iyi değil bence. Şu anda Bitdefender Total Security kullanıyorum. Buna geçmeden önce Defender + Malwarebytes ikilisini kullanıyordum. Yaklaşık 6 aylık cihazıma bir tam tarama yapmak istedim. Önce Malwarebytes'tan yaptım bulduğu şeyler oldu. Onları tamamen cihazdan kaldırdım. Sonrasında Defender'dan da yaptım ve Malwarebytes'ın bulmadığı şeyler buldu. Sanırım ücretsiz sürümü artık eskisi kadar iyi değil.

Malwarebytes eskisi kadar iyi değil bence. Şu anda Bitdefender Total Security kullanıyorum. Buna geçmeden önce Defender + Malwarebytes ikilisini kullanıyordum. Yaklaşık 6 aylık cihazıma bir tam tarama yapmak istedim. Önce Malwarebytes'tan yaptım bulduğu şeyler oldu. Onları tamamen cihazdan kaldırdım. Sonrasında Defender'dan da yaptım ve Malwarebytes'ın bulmadığı şeyler buldu. Sanırım ücretsiz sürümü artık eskisi kadar iyi değil.
Bende de tam tersi olmuştu herhalde virüsten virüse değişiklik gösterebiliyor.

Bende de tam tersi olmuştu herhalde virüsten virüse değişiklik gösterebiliyor.
Olabilir ama bu şu demek oluyor ki ikisinin de veritabanı yeterli değil maalesef ki.
1594654849310.png

Bir de şöyle bir AV-Test raporu var. Paylaşmak isterim.
Not: Değerler sırayla Koruma-Performans-Kullanılabilirlik 6 üzerinden puanlamaları.
Kaynak: Test antivirus software for Windows 10 - April 2020
(2020 Nisan Raporu)

Yeni konular

Geri
Yukarı