Kaspersky vs Windows Defender

Thundem

Hectopat
Formatlanan temiz PC'de Windows Defender mi Kaspersky mı kullanmalıyım? Guvenilir yerlerden indirme yapacagim. Ve benim icin en onemli soru Kaspersky mı sistemi daha çok yorar yoksa Windows Defender mi? Arkada sürekli anti malware service diye bir şey çalışıyor Defender'da.

Son düzenleyen: Moderatör:
Formatlanan temiz PC'de Windows Defender mi Kaspersky mı kullanmalıyım? Guvenilir yerlerden indirme yapacagim. Ve benim icin en onemli soru Kaspersky mı sistemi daha çok yorar yoksa Windows Defender mi? Arkada sürekli anti malware service diye bir şey çalışıyor Defender'da.
Hocam Kaspersky çok yormaz antivirüsler eskisi gibi değil, bir de bilgisayar az çok iyiyse zaten bir şey olmaz.

Kaspersky Windows Defender'dan daha çok yorar ancak bu normal çünkü daha çok iş yapıyor. Ben Total 360 versiyonunu kullanıyorum kullanmaya başladım başlayalı Browser eklentisi sayesinde ne reklam ne çerezler bildirimi ne arkaplanda habersiz inen uygulamalar unuttum hepsini böyle bir rahatlık yok

Ben sürekli bir yerlerden indirme yaptığım için indirimde iken 1 yıllık Kaspersky aldım güzel bir şekilde kullanıyorum öneririm. İndirime girerse bi 2-3 yıllık daha alırım. Ayrıca hissetmiyorsunuz bile ağırlığını.

Kaspersky daha az yorar. Defender kullanılabilir sonuçta ücretsiz karşılığında para vermiyorsunuz. Bu yüzden çok iyi bir şey beklemek saçmalık gibi sanki. Engelleyebileceği virüsleri engelliyor ve sürekli güncelleniyor sonuçta. Kaspersky'nın ücretsiz sürümüyse bilemem ama Internet Security sürümüyse Defender yerine kullanın.

Kaspersky daha az yoruyor bilgisayarı ancak şu aralar performans konusunda bir tık düşüşteler. Ancak hala Kaspersky daha az kaynak harcıyor. Yani koruma olarakta performans olarakta Kaspersky.

Yeni konular

Geri
Yukarı