Windows Defender vs. Kaspersky

Windows Defender'ın harici Av'lere göre daha çok performans düşürdüğünü belirtmek isterim tekrardan.

Ayrıca Defender veritabanı yetersiz.

Hocam Kaspersky yüklediğimde internetim ciddi şekilde yavaşlıyor. İnternet ile ilgili ayarları kapadım ama aynı, sonuç verince Defender'a döndüm. İnternet konusunda Defender daha hafif bence.

Zaten benim bir tek sıkıntılı gördüğüm durum kullanıcıların sisteminde en çok kullandığı uygulamaları açtığında Defender'ın performans kaybı yaşatması. O yüzden özellikle "Slower installation of frequently-used applications" bu ibareyi belirttim.

Yalnız, "installation" ve "launching" kelimelerinin manasını ben mi yanlış biliyorum yoksa siz mi ikisini birbirine karıştırdınız?

Ayrıca çoğu forumda Defender veya onunla ilgili hizmetlerin PC'yi yavaşlatması sonucu şikayetçi olan birçok üye görüyoruz.
İtirazım yok, aynısı çoğu AV için geçerli aslında.

Hocam Kaspersky yüklediğimde internetim ciddi şekilde yavaşlıyor. İnternet ile ilgili ayarları kapadım ama aynı, sonuç verince Defender'a döndüm. İnternet konusunda Defender daha hafif bence.
İstisnalar olabilir, bizim attığımız testler hep genel anlamdaki durumu açıklayan testler oluyor. Milyonlarca bilgisayar var, hepsinde denemiyorlar sonuçta. (y)
Yalnız, "installation" ve "launching" kelimelerinin manasını ben mi yanlış biliyorum yoksa siz mi ikisini birbirine karıştırdınız?
Belirttiğiniz için teşekkür ederim. Dediğim ibare sadece kurulumlarda geçerliymiş. (y)
@acv

Şunu da belirtmek istiyorum: Ben her AV'nin kendi sayfalarında tek başına puanlanması yerine diğer AV'lerle birlikte karşılaştırılmasını seviyorum.

Diğer türlü genelde yakın puanlar alıyorlar. 6, 5, 5.8 gibi...

Konu sahibi bunu karşılaştırmak bile hata.
Ek olarak konuda performans sorununa denk gelinmiş. Ortada performans yarıştıramazsın, amacı güvenlik bunların performans yarıştırmak değil.
Güvenliği sağlayamayan kasan bir yazılımla, güvenliği sağlayan kasan bir yazılım bir değildir.
Performans iyi diye onu kullanan zararlı girdiğinde o performansın bedelini ödediğinizde anlarsınız.

Konu sahibi bunu karşılaştırmak bile hata.
Ek olarak konuda performans sorununa denk gelinmiş. Ortada performans yarıştıramazsın, amacı güvenlik bunların performans yarıştırmak değil.
Güvenliği sağlayamayan kasan bir yazılımla, güvenliği sağlayan kasan bir yazılım bir değildir.
Performans iyi diye onu kullanan zararlı girdiğinde o performansın bedelini ödediğinizde anlarsınız.
Bağımsız yılların antivirüs test kuruluşlarından biri olan av-test şifketi son 2021 verilerine göre kasper ve Windows defender in güvenlik düzeyinin aynı olduğunu belirtiyor ken siz nasıl kendi kafanızdan hiçbir veriye dayanmayarak daha az olduğunu söyleyebiliyorsunuz ?

Şubat 2021 Windows 10 test verileri

Windows defender Windows 10 ile birlikte artık çoktan tam kapsamlı bir antivirüs yazılımına geçiş yaptı her şirketle ortak veritabanını kullanıyor hatta daha fazlasını . Ki kendi bunu duyurmuştu zamanında. Hali hazırda bulunan birçok antivirüs yazılımından daha iyi durumda .
Buradada diğer x bağımsız test şirketinin yeni veri dökümanı mevcut pdf şeklinde.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-10-22-13-39-52-287_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-10-22-13-39-52-287_com.android.chrome.jpg
    51,2 KB · Görüntüleme: 31
  • Screenshot_2021-10-22-13-40-03-145_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-10-22-13-40-03-145_com.android.chrome.jpg
    50,1 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:

Geri
Yukarı