Çözüldü Kaspersky Windows Defender'ı devre dışı bırakıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Pluxy01

Megapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayara Kaspersky indirmiştim tarama yapmak için fakat sanırım Windows varsayılan antivirüs olarak onu seçmiş. Korumayı durdursam da Windows güvenliği yerinden Kaspersky'ı açmamı söylüyor, bir türlü varsayılan yapamadım Windows Defender'ı. Şimdi Kaspersky'yi sildiğimde gene varsayılan oldu Defender. Kaspersky'yi sadece tarama yapmada ve yedek bekletmede kullanmamın bir yolu var mı?

Çözüm
İkisi de gerçek zamanlı koruma yaptığı için zor gibi görünüyor yani gereksiz yere kaynak kullanımını artışmış olacak. Sadece tarama yapmak için kullanacaksanız Malwarebytes'ı kullanabilirsiniz.
İkisi de gerçek zamanlı koruma yaptığı için zor gibi görünüyor yani gereksiz yere kaynak kullanımını artışmış olacak. Sadece tarama yapmak için kullanacaksanız Malwarebytes'ı kullanabilirsiniz.

Çözüm
Hocam tarama amaçlı Malwarebytes kullan Kaspersky bir antivirüstür.
Tamamdır dediğiniz gibi yapacağım. Üç beş bir şey bulaştırınca korktum biraz, normalde hiç kullanmam ekstra AV.

Malwarebytes ayarları bu şekilde olursa sadece tarama amaçlı kullanılabilir.

Malwarebytes ayarları bu şekilde olursa sadece tarama amaçlı kullanılabilir.
Teşekkürler, bakacağım.

Geri
Yukarı