Kaspersky'in bulamadığı virüsleri Malwarebytes buldu

Malwarebytes bir antivirüs programı değil, anti-malware aracıdır. Etkin koruma konusunda başarılı bir program değildir Malwarebytes.

Keşke Kaspersky'ın neyi bulamadığını, Malwarebytes'ın neyi bulduğunu yazsaydınız. Mesela zamanında The Witcher 3 için kullandığım trainer programını Kaspersky temiz, Malwarebytes zararlı olarak buluyordu. Bu oldukça normal bir şey mesela, bir hile programını bazı programların virüs olarak işaretlemesi normal. Malwarebytes sizde bir PUP (potansiyel olarak istenmeyen program) bulmuş olabilir. Dediğim gibi, Malwarebytes'ın ne bulduğunu söylemeden bir şey dememiz mümkün değil.

PUP ile ilgili bir şey bulmuştu hocam.
Bir de Kaspersky ile tarama yaptıktan sonra " bir bulut nesnesi atlandı" diye bir uyarı geliyordu hep.

Ne ile alakalıydı buldukları?

PUP demek her zaman zararlı demek değildir. Potansiyel istenmeyen program anlamına gelir.

Virüs, malware, PUP ve adware terimlerini araştırmanızda yarar var.

IMG_20201108_143219.jpg

Bu hocam

Bytefence anti-malware diye bir yazılım vardı bir ara onu veya onun dosyalarını bulmuş sanırım. Bu bir zararlı değil, sadece istenmeyen bir yazılım olabileceği düşünülerek PUP olarak işaretlenmiş.

Karantina kısmından sildim. Tamamen kaldırılmış mıdır?

Gerekenler yazılım zaten. Virüs ile PUP'un ne olduğunu bilmeyen bir konu sahibi var sadece. Bulamadığı dediği zararlıyı Kaspersky buluyor konu sahibinin yanlış bilgilendirmesini görmezden gelsin kullanacak kişi. Kullanmasını bilmeyen yüklemesin yazılım filan :)

Gerekenler yazılım zaten. Virüs ile PUP'un ne olduğunu bilmeyen bir konu sahibi var sadece. Bulamadığı dediği zararlıyı Kaspersky buluyor konu sahibinin yanlış bilgilendirmesini görmezden gelsin kullanacak kişi. Kullanmasını bilmeyen yüklemesin yazılım falan :)

Kaspersky bulsa neden böyle bir konu açayım. Kaspersky'in tam taramayla bulamadığını Malwarebytes hızlı taramayla buldu ayrıca araştırdım o virüs reklam virüsüymüş ve yanlışlıkla bilgisayara bir şey indirmiştim ondan sonra Google arama çubuğu falan kaybolmuştu Kaspersky ile tarattım bir problem bulmadı asıl siz yanlış yönlendiriyorsunuz başıma böyle bir olay gelen benim. Ama virüs durdurma konusunda Kaspersky daha iyi o yüzden iksini de aynı anda kullanacağım.

PC'nin format atılması gerekiyordu tamirciye götürdüm ve interneten buldugu kod ile ektinlestirmis Windows'u ve Malwarebytes ektinlestirdigi sürümü virüs olarak görüyor (Windows 10 Home) ve Malwarebytes virüs olarak bunları çıkartıyor System 32 Home Windows Home dil ayarları Windows Home ektinlestirme vb. dediklerini kaldırırsam ne olur?

Yeni konular

Geri
Yukarı