Kaspersky'in bulamadığı virüsleri Malwarebytes buldu

Saltopat

Decapat
Makaleler
10
Bilgisayarımda virüs olduğu hakkında sağlam şüphelerim vardı. Kaspersky ile tarattığımda hiçbir şey bulamadı( en az 3 kez tarattım). Bazı arkadaşlar Malwarebytes önerdi bende 14 günlük deneme sürümünü kullanarak hızlı taramayla taradım ve 2 tane virüs buldu. Şu anda tam tarama yapıyorum ve muhtemelen deneme sürümü bitince de Malwarebytes'den lisans satın alacağım artık benim favori programım Malwarebytes'dir.

Bilgisayarımda virüs olduğu hakkında sağlam şüphelerim vardı. Kaspersky ile tarattığımda hiçbir şey bulamadı( en az 3 kez tarattım). Bazı arkadaşlar Malwarebytes önerdi bende 14 günlük deneme sürümünü kullanarak hızlı taramayla taradım ve 2 tane virüs buldu. Şu anda tam tarama yapıyorum ve muhtemelen deneme sürümü bitince de Malwarebytes'den lisans satın alacağım artık benim favori programım Malwarebytes'dir.

Ben hep 3-4 antivirüs ile tarama yaparım. Ama sonra silerim. Çünkü 3-4 anti bulunması sistemi zora sokra ve yavaşlatır. Ben ESET, Malwarebytes, Kaspersky ve hitmanpro kullanıyorum. Sistemde bir tuhaflık olunca direkt indirip kullanıyorum bunları.

Satin almana gerek yok ücretsiz sürümünü kullanabilirsin. Paralı sürümden farkı gerçek zamanlı koruma ve belirli zaman aralıklı otomatik tarama yapmıyor. Ara ara manuel taratırsın. Mallwarebytes antivirüsün yerini tutmaz. Bazı zararlılarda çok yetenekli ama tüm virüslere karşı korumayı ona emanet edemezsiniz. Antivirüs+ Mallwarebytes free iyi ikili olur. Antivirüs zaten sistemi yorar bir de paralı sürüm mallwarebytes yükü katlar. Güncel antivirüs testi:
Dikkat ettiyseniz listede mallwarebytes yok. Alanında iyi ama tam anlamıyla antivirüs değil kendisi.

Malwarebytes bir antivirüs programı değil, anti-malware aracıdır. Etkin koruma konusunda başarılı bir program değildir Malwarebytes.

Keşke Kaspersky'ın neyi bulamadığını, Malwarebytes'ın neyi bulduğunu yazsaydınız. Mesela zamanında The Witcher 3 için kullandığım trainer programını Kaspersky temiz, Malwarebytes zararlı olarak buluyordu. Bu oldukça normal bir şey mesela, bir hile programını bazı programların virüs olarak işaretlemesi normal. Malwarebytes sizde bir PUP (Potansiyel olarak istenmeyen program) bulmuş olabilir. Dediğim gibi, Malwarebytes'ın ne bulduğunu söylemeden bir şey dememiz mümkün değil.

@körbiginar ben de bunun için antivirüs tavsiyesi istemiştim gelen yorumlar şöyleydi: "Nefret ediyorum bunun gibi tiplerden, çok abartıyorlar." vb.

Evet biraz abartıyor olabiliriz. Ama sonuçta bunlar virüs ve temizlenmeli. Performansı ve gizliliği bozar bu şerro lar.

Geri
Yukarı