Kaspersky'ın Free sürümü yeterli midir?

30 günde bir Denetim Masası'ndan silin. Ardından tekrar yükleyin. :)
Yeterli. Bunun gibi saçma bir uğraşa girmene gerek yok. Bütün gerekli modüller ücretsiz sürümde mevcut. Ayda bir MBAM veya EEK ile taratırsan, tercihen de Malwarebytes Browser Guard gibi bir eklentiyi tarayıcında bulundurursan beklenmedik durumlarla karşılaşmazsın.

İhtiyacınız olan özelliklere göre değişir.

Yeterli. Bunun gibi saçma bir uğraşa girmene gerek yok. Bütün gerekli modüller ücretsiz sürümde mevcut. Ayda bir MBAM veya EEK ile taratırsan, tercihen de Malwarebytes Browser Guard gibi bir eklentiyi tarayıcında bulundurursan beklenmedik durumlarla karşılaşmazsın.
Ben lisanslı olanı kullanmak isteyenlere çözüm olarak sundum deneme lisansı almaları için. Ayrıca bu saçma bir yöntem de değil ;) Şahsen Kaspersky IS kullanıyorum.
Girdiğim yerlere de dikkat ediyorum. Problem yaşamıyorum. Ayda bir MBAM ile taratmak da saçma o halde. Ayda bir niye onunla uğraşayım?

Hocam; benim için antivirüs, internetten açılan pencerelerden koruma (yani oradan inebilecek zararlı yazılımlardan koruma) gibi özellikler yeterlidir.
Bütçe var mı? Varsa kaç para? Ücretli sürüme tabii ki kendilerine göre ekstralar koyacaklar, ödediğiniz paranın özellik olarak geri dönüşü olacak güvenlik duvarı gibi yoksa tercih eden olmaz. Tıpkı "Anti Virüs" adlı sürümleri gibi olur yoksa. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı