Kaspersky'ın sistem dosyasını silmesi

Deva Bulmam

Decapat
Bugün böyle bir olay yaşadım arkadaşlar. Tam tarama yapayım dedim. Bir sistem dosyasını virüs algıladı. Ben sil falan demedim bir şey yapmadım. Sonra bir şey farkettim, masaüstüne sağ tıklayınca normalde gözüken NVIDIA Denetim Masası ibaresi gitmişti. Bundan sonra Windows arka arkaya aşırı hata vermeye başladı. Okey okey dedikçe arka arkaya hatalar vermeye başladı hatalar bitmedi. En son sistem kendi kendine kapandı. Geri açtığımda ise hatalar gitmiş ve NVIDIA Denetim Masası tekrardan gelmişti. Sizce sıkıntı olur mu? Bu Kaspersky ne yapmaya çalışıyor?

Sistem Dosyası Denetleyicisi aracını (SFC.exe) çalıştırır mısınız?
1679733795720.png

Dediğiniz dosyayı açınca CMD gibi bir ekran çok çok kısa bir süreliğine açılıp hemen geri kapanıyor ve hiçbir şey olmuyor. Ancak sfc /scannow yaptım ve sorun bulunmadı.
Sizi biraz uğraştıracak fakat tekrardan Kaspersky ile tam tarama yapabilir misiniz hocam?
Aynı sorunu tekrar yaşayacak mısınız, deneyip görelim.

Aktif olarak Kaspersky Total Security olduğu için Windows Defender kullanılamıyor. Ama şu tam tarama bitince bir de Malwarebytes ile tarama yapacağım.
Virüs olduğunu sanmıyorum hocam, Kaspersky bir sistem dosyasını zararlı yazılım olarak algılamış.
Taramadan sonra aynı sorunu yaşamazsanız mesajımı "çözüm" olarak işaretler misiniz?

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı