Kaspersky'ın virüs bulamaması

Bir virüsü, antivirüslerden gizleyebilirsin. Forumda ağzı olan konuşuyor.

Ben de dün bir şeyler fark ettim işte, bazen klavyedeki B tuşu basmıyor bazen M tuşu basmıyor, bazen N tuşu basmıyor. Neyin kafası dedim tarama yaptım sorun bulmadı.

Klavyen Gamepower marka mı?

Hayır Cooler Master CK530V2

Belki mekanik klavyelerde sıkıntı da olabilir bilmiyorum. Bende Gamepower var ve arada bazen tuşları basmayabiliyor. Bunun sebebi klavyeyle alakalıymış seninde öyle olabilir.

Ben de dün bir şeyler fark ettim işte, bazen klavyedeki b tuşu basmıyor bazen m tuşu basmıyor, bazen n tuşu basmıyor. Neyin kafası dedim tarama yaptım sorun bulmadı.

Benim senelerdir garip bulduğum bir şey var aslında. GTA oynarken mesela drift atmak istiyorum ya da olduğum yerde dönmek istiyorum fakat klavyeden midir yoksa benlik bir cahillik mi anlamam ama W a s D tuşlarında sağa dönerken gayet güzel çalışıyor ama sola dönmek istediğimde tuşa basmıyormuş gibi davranıyor. Bunun farklı örneği de Valorant'ta var. 3 tuşa basınca görmüyor gibi sanki klavyem.

Benim senelerdir garip bulduğum bir şey var aslında. GTA oynarken mesela drift atmak istiyorum ya da olduğum yerde dönmek istiyorum fakat klavyeden midir yoksa benlik bir cahillik mi anlamam ama W a s D tuşlarında sağa dönerken gayet güzel çalışıyor ama sola dönmek istediğimde tuşa basmıyormuş gibi davranıyor. Bunun farklı örneği de Valorant'ta var. 3 tuşa basınca görmüyor gibi sanki klavyem.

Membran klavyelerde birbirine yakın tuşlar basmayabiliyor. Mekanikte bilmiyorum belki sürücüsüyle falan alakalı olabilir.

Merhaba arkadaşlar, başlıkta olduğu gibi ben yaklaşık 4-5 yıldır aynı SSD üzerinden Windows 10 kullanıyorum. Ne kadar parçaları yenilesem değiştirsem de işletim sistemim, Google geçmişimi bile uzun yıllardır hiç temizlemedim ve silmedim. Virüs programı vesaire de kullanmadım...

Olması gerektiği gibi dikkatli bir kullanıcıyım. Saçma sapan yerlerden indirme yapmıyorum. Cracklı program kullanmıyorum fakat PC'de illaki zararlı yazılımların olduğunu tahmin ediyordum ben.
Dün Kaspersky Free versiyonunu indirdim Cloud falan olanı. 1 Aylık ücretsiz kullanım sağladı bana tarama yaptı 2.000.000'dan fazla dosya tarandı tam taranma ile 0 tehdit 0 olay.

Bu mümkün mü gerçekten?
Ben de senin gibi kullanıyorum. Kullanma şeklime ve Windows Defender'ın korumasına güvendiğim için ekstra Antivirüs kullanmayı kendim için gereksiz buluyorum. Hem antivirüs arkada bilgisayarı boşuna yormamış oluyor. Ama ben 1 - 2 yılda bir format atarım.

Evet mekanik olmayan klavyelerde var bu muhabbet, yapışkan tuşlar deniyordu sanırım 3 tuşa aynı anda basmaya.

Bir virüsü, antivirüslerden gizleyebilirsin. Forumda ağzı olan konuşuyor.

🤣 🤣🤣 Kaliteli AV firmalarının bu durumlara karşı güncelleme yayınlanmadığını mı düşünüyorsun yoksa?

Geri
Yukarı