Kaspersky'ın virüs bulamaması

61340

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, başlıkta olduğu gibi ben yaklaşık 4-5 yıldır aynı SSD üzerinden Windows 10 kullanıyorum. Ne kadar parçaları yenilesem değiştirsem de işletim sistemim, Google geçmişimi bile uzun yıllardır hiç temizlemedim ve silmedim. Virüs programı vesaire de kullanmadım...

Olması gerektiği gibi dikkatli bir kullanıcıyım. Saçma sapan yerlerden indirme yapmıyorum. Cracklı program kullanmıyorum fakat PC'de illaki zararlı yazılımların olduğunu tahmin ediyordum ben.
Dün Kaspersky Free versiyonunu indirdim Cloud falan olanı. 1 Aylık ücretsiz kullanım sağladı bana tarama yaptı 2.000.000'dan fazla dosya tarandı tam taranma ile 0 tehdit 0 olay.

Bu mümkün mü gerçekten?

Bilmiyorum hocam sonuçta 5-6 senedir hiç format atmadım, şirketten bir ton USB getirdim kafam güzel o kadar şey indirdim sildim cart curt bulmaması anormal geldi bana eğer normal diyorsanız boşuna paniklemişim.

Dikkatli kullandığında bulmaması normal. Bende 1 yıl boyunca yeni aldığım PC'yi kullandım ve crack olarak en fazla 1.6 yüklemişimdir (önceden Client'ler geliştiriyordum ondan dolayı)
Malwarebytes yükledim ve tam 3 buçuk saat süren taramanın ardından hiçbir şey bulamadı.

Dikkatli kullandığında bulmaması normal. Bende 1 yıl boyunca yeni aldığım PC'yi kullandım ve crack olarak en fazla 1.6 yüklemişimdir (önceden Client'ler geliştiriyordum ondan dolayı)
Malwarebytes yükledim ve tam 3 buçuk saat süren taramanın ardından hiçbir şey bulamadı.
Bende tarama da o kadar sürmedi 15 DK sürdü yani çok ilginç. Neyse umarım nazar değmez ::D

Bende tarama da o kadar sürmedi 15 DK sürdü yani çok ilginç. Neyse umarım nazar değmez::D

Bende tam 3 disk var ve birini USB ile takıyorum ondan dolayı uzun sürdü bende. Sadece SSD'yi kontrol etsem 240GB hemen tarardı.

Hocam korkutmak istemem ama geçen bilgisayarıma bir virüs girdi kendi kendine programlar indirmeye falan başladı. Windows Defender ve diğer hiçbir program bulamadı. En sonunda dosyayı özellikle taraması için özel tarama açtım öyle buldu ama onu da silemedi :d.

Hocam korkutmak istemem ama geçen bilgisayarıma bir virüs girdi kendi kendine programlar indirmeye falan başladı. Windows Defender ve diğer hiçbir program bulamadı. En sonunda dosyayı özellikle taraması için özel tarama açtım öyle buldu ama onu da silemedi :d.
Ben de dün bir şeyler fark ettim işte, bazen klavyedeki B tuşu basmıyor bazen M tuşu basmıyor, bazen N tuşu basmıyor. Neyin kafası dedim tarama yaptım sorun bulmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı