Kaspesky vs Bitdefender

bitdefender

Femtopat
İnternette bir süredir araştırıyorum ve ikisi de cidden çok iyi antivüsler. Ancak bir türlü cevabını bulamadığım, bir soru var Kaspersky mı yoksa Bitdefender mı? Açıkcası Bitdefender'ın teması bana çok hoş geliyor ama Kaspersky ında güzel onun dışında hangisi daha iyi beni koruyor net ve ayrıntılı bir cevap verebilir misiniz?

İkisi de güvenlik çözümlerinde zirvedeki iki firma. İki markanın da birbirlerine üstünlükleri olacaktır haliyle. Belki fiyat, belki performans, belki de kullanıcı ihtiyacına yönelik özellik bakımından. Bu sebeple hangisi daha iyi demek yerine tercihinizi yapıp keyfinize bakın. Boş yere stres olmayın. :D

Ücretsiz Bitdefender içinde utanmasalar sadece antivirüsü sadece açma ve kapatma seçeneği koyacaklarımış.
O yüzden Kaspersky.
(Ücretsiz dediğinizi varsayıyorum.)

Hayır ücretli versiyonlarını kast etmiştim.

Ve ayrıca nedense Bit Defender'a karşı istemsizce bir ilgi duyuyorum. Teması ve özellikleri çok hoş gibi geliyor ama Kaspersky'da çok güzel bir av ve şöyle bir şey var ki Bit Defender'in ıs ı Kaspersky'ın TS'nin fiyatına geliyor sizce hangisini almalıyım ve bu arada buralar da yeniyim umarım yine yazım yanlışı yapıp uyarı yemem :D.

Hayır ücretli versiyonlarını kast etmiştim.

Ve ayrıca nedense Bit Defender'a karşı istemsizce bir ilgi duyuyorum. Teması ve özellikleri çok hoş gibi geliyor ama Kaspersky'da çok güzel bir av ve şöyle bir şey var ki Bit Defender'in ıs ı Kaspersky'ın TS'nin fiyatına geliyor sizce hangisini almalıyım ve bu arada buralar da yeniyim umarım yine yazım yanlışı yapıp uyarı yemem :D.
İsminizden belli oluyor. :D
Bütçe nedir?

Fiyat konusunda 4₺'ya 120 günlük BitDefender Total Security alınabiliyor. Forumdan bir çok kişiyle de paylaşmıştım bu konuyu ve referans olmuşlardı. Ben son 1 senedir bu şekilde kullanıyorum.

Not: Ben satış vs yapmıyorum. Bir bağlantım yok. Sadece insanların daha uyguna alabilecekken fazla ücret ödemesini içim kaldırmıyor.

İsminizden belli oluyor. :D.
Bütçe nedir?

En son baktığım da Kaspersky'ın TS'si 219 Bit Defender'ın av ı ise 219 TL idi.
1600027723613.png

Fiyat konusunda 4₺'ya 120 günlük Bitdefender Total Security alınabiliyor. Forumdan birçok kişiyle de paylaşmıştım bu konuyu ve referans olmuşlardı. Ben son 1 senedir bu şekilde kullanıyorum.

Not: Ben satış vs yapmıyorum. Bir bağlantım yok. Sadece insanların daha uyguna alabilecekken fazla ücret ödemesini içim kaldırmıyor.

Nasıl o kadar ucuza alınabiliyor acaba bu arada siz de mi Bit Defender TS kullanıyorsunuz nasıl memmun musunuz?

Evet BitDefender Total Security kullanıyorum uzun zamandır. Key olarak satın alıyorum ve hesabıma giriyorum. Oldukça memnunum. Benim için kötü veya eksik herhangi bir yanı yok.

Sanal makine kullan nedeni İlk olarak bilinen, zaten yakalanmış trojanların kodundan, belirgin bir parça "imza" olarak virüs veritabanlarına kaydedilir. Bundan dolayı da "fudlama" adını verilen, kodu saklama işlemini yapmadan diyelim ki, bir virüs'u bir antivirüs kullanıcısına göndermeye kalkılır sa bu anda antivirüs " virüs " der ve programı engeller. Çünkü imza yakalanmıştır.

İlla bilinemsine gerek yok mesela keylogger klavye tuşu çekmenin assembly karşılığı Map olsun bunuda virüsün sahibine atan assembly
Karşılığı da Pack olsun bunda 2si yani MapPack(kendi ismimi kullandım bilerek) antivirüs bu 2 si olunca bu virüs diyor
Yanlış alarmlarda mesela bir mail atma uygulamasında hem assembly karşılığı Map maili yazmak için ve Pack te mail göndermek için (burayı biraz salladım) ise virüs sanabilir

Geri
Yukarı