Kaspesky vs Bitdefender

bitdefender

Femtopat
İnternette bir süredir araştırıyorum ve ikisi de cidden çok iyi antivüsler. Ancak bir türlü cevabını bulamadığım, bir soru var Kaspersky mı yoksa Bitdefender mı? Açıkcası Bitdefender'ın teması bana çok hoş geliyor ama Kaspersky ında güzel onun dışında hangisi daha iyi beni koruyor net ve ayrıntılı bir cevap verebilir misiniz?

Sanal makine kullan nedeni ilk olarak bilinen, zaten yakalanmış trojanların kodundan, belirgin bir parça "imza" olarak virüs veritabanlarına kaydedilir. Bundan dolayı da "fudlama" adını verilen, kodu saklama işlemini yapmadan diyelim ki, bir virüs'u bir antivirüs kullanıcısına göndermeye kalkılır sa bu anda antivirüs " virüs " der ve programı engeller. Çünkü imza yakalanmıştır.

İlla bilinemsine gerek yok mesela keylogger klavye tuşu çekmenin Assembly karşılığı map olsun bunuda virüsün sahibine atan Assembly.
Karşılığı da pack olsun bunda 2'si yani mappack(kendi ismimi kullandım bilerek) antivirüs bu 2'si olunca bu virüs diyor.
Yanlış alarmlarda mesela bir mail atma uygulamasında hem Assembly karşılığı map maili yazmak için ve pack te mail göndermek için (burayı biraz salladım) ise virüs sanabilir.

Dediğinizi çok anlamadım :D ama söylediğiniz için sağ olun siz olsaydınız peki Bit Defender'ı mı yoksa Kaspersky'ı mı kullanırdınız?

İkisi de üstün koruma sağlayan AV'ler zaman zaman çekişmeleri olur ancak Kaspersky bir tık öndedir çoğu zaman. Hangisini seçersen seç koruması yetecektir.

Dediğinizi çok anlamadım :D ama söylediğiniz için sağ olun siz olsaydınız peki Bit Defender'ı mı yoksa Kaspersky'ı mı kullanırdınız?

Kaspersky tüm antivirüsleri döver ama Kaspersky her virüsü göremez orada anlatmak istediğim de zaten eğer virüsü yazan kişi başkasının kodunu kullanmadı ise yakalanmaz tabii antivirüslerin forensics çalışanları incelemesi ayrı bundan dolayı sanal makine veya sandbox yazılımları kullan.

Free sürümleri kullanılacaksa kesinlikle Kaspersky, ücretli sürümleri kullanılacaksa fark etmez. Deneme sürümlerini yükleyip kendin deneyip hoşuna gideni satın alabilirsin.

Bu sitede objektif bir karşılaştırma var:
1 yıldan fazla süredir Windows Defender kullanıyorum. Geçenlerde Kaspersky'nin ücretsiz sürümünü kurdum. Tam tarama yaptım, bir şey çıkmadı. Üstelik açılışlarda Razer ve MSI'ın bazı hizmetlerini durduruyordu.
Kaldırdım geri. Ardından Mallwarebytes kurdum. Tam tarama yaptım. Bir mallware buldu ve kaldırdı. Sistemi yeniden başlatıp tam tarama yaptım yeniden, temiz çıktı.
Attığım linkte değişik aylarda yapılan testlere de bakarsanız koruma açısından Kaspersky, Bitdefender, Windows Defender'ın pek farkı yok gibi.
Mallwarebytes'ın yaptığı işi anti virüs programları yapamıyor, o da anti virüslerin işini yapamıyor.
Bu sebeplerle Koruması yeterli, işletim sistemiyle entegre, programların da onun varlığını bilip de ona uygun yapılmalar sebebiyle Windows Defender'a devam edip ek olarak Mallwarebytes kullanma kararı aldım.
Windows Defender kullanırken bazı kurulmamış oyun dosyalarında (malum oyun fiyatları işte) virüs veya zararlıyı anında bulduğunu da not düşeyim.

Geri
Yukarı