Katliam videolarından çok etkileniyorum

329112

Hectopat
Makaleler
4
Selam, geçenlerde yaşadığım bir olay üzerine bu yazıyı yazmak istedim. Geçenlerde bir kavgaya bulaştım. Aslında normal insanlar kavga sırasında nasıl sıyrılabileceğini veya nasıl dövebileceğini düşünürken, ben o sırada yerden taş alıp çocuğun kafasına vurmak geldi. Aklıma gelen fikrin kaynağı izlediğim bir IŞİD videosu yüzündendi. İşin kısası sizi ne kadar etkilemediğini düşünseniz bile kesinlikle böyle videolar izlemeyin. Belki bir şey olmuyor gibi gelse de içten içe sizi bitirir bu videolar.

İzleyenin zaten psikolojisi yoktur ki. Olan izlemez zaten.
Aslında zamanında bu tür videoları çok izleyen birisi olarak izlememim tek nedeni merak etmem. İzlerken iğrenmiyorum, korkmuyorum veya zevk almıyorum. Sadece merak ediyorum. Tabii bu konu hakkında çok efsanevi bir söz var ama yazmam doğru olmaz.

İzleyenin zaten psikolojisi yoktur ki. Olan izlemez zaten.
İnsanlar merak edip bakabilirler.
Aslında zamanında bu tür videoları çok izleyen birisi olarak izlememim tek nedeni merak etmem. İzlerken iğrenmiyorum, korkmuyorum veya zevk almıyorum. Sadece merak ediyorum. Tabii bu konu hakkında çok efsanevi bir söz var ama yazmam doğru olmaz.
Ne yalan söyleyeyim ben de arada sırada bakıyorum. Keyif de almıyorum dediğiniz gibi. Ama çok, ne bileyim, tuhaf bir his işte. Benim psikolojim zaten kötü olduğu için etki etmiyordur belki. Gerçi bazılarından çok iğreniyorum o ayrı konu. Ama bırakacağım bu işi.

Yeterince iradeniz yoksa izlemeyin.
Tabii bir kaç saniyelik sinir diyebilirim. Hemen ardından "ne saçmalıyorum ya" dedim kendi kendime. Ve her kavgada olmuyor tabii, o zaman cidden o çocuktan nefret etmiştim.
Yeterince iradeniz yoksa izlemeyin.
Ve irade ile olduğuna inanmıyorum. En iradeli insanı bile içten içe bitirir bu videolar.

Işidin infaz görüntülerini izleyince bende aynı şeyi hissettim kafesin içine birkaç kişiyi koyup kafesi havuza indiriyorlar ve insanlar yavaş yavaş boğularak ölüyor daha vahşi olanları da vardı gırtlak kesme RPG ile adam öldürme vs.

Tabii birkaç saniyelik sinir diyebilirim. Hemen ardından "ne saçmalıyorum ya" dedim kendi kendime. Ve her kavgada olmuyor tabii, o zaman cidden o çocuktan nefret etmiştim.

Ve irade ile olduğuna inanmıyorum. En iradeli insanı bile içten içe bitirir bu videolar.

Videoyu izlerken mideniz bulandı mı? Bende olmuştuda.

Geri
Yukarı